سفیر اتریش در تهران:

ایران از پتانسیل افزایش قدرت نرم در سراسر منطقه برخوردار است

ایران از پتانسیل افزایش قدرت نرم در سراسر منطقه برخوردار است

به گزارش سراج24، اشتفان شولتز سفیر اتریش در تهران صبح امروز در دوره بین‌المللی جست‌وجو و نجات شهری که از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، اظهار کرد: ایران و شرکای آن درصدد همکاری جهت کمک هر چه بیشتر به حادثه‌دیدگان بلایای مختلف طبیعی هستند و هدف از این جلسه این است که بتوانیم از این تجارب استفاده کنیم و این موضوع نیز فرصتی برای ایران است که پاسخ‌دهنده اول در مورد بلایای منطقه باشد.

وی افزود: ایران از پتانسیل افزایش قدرت نرم در سراسر منطقه برخوردار است و این مسئله البته نیازمند تیم‌های پاسخ به مواقع اضطراری توانمند است.

سفیر اتریش گفت: برای مقابله هر چه بیشتر با حوادث طبیعی چون زلزله، مدیریت بحران حرف اول را می‌زند؛ در یکی از زلزله‌های ایران تیم‌های سوئیس، آلمان و اتریش با یکدیگر جهت کمک به حادثه‌دیدگان اقدام کردند و پس از آن این تجربه سبب شد بتوانند در حادثه‌ای در روسیه مؤثرتر واقع شوند و پس از آن همکاری‌هایی در قالب و چارچوب بین‌المللی آغاز شد تا پاسخ‌های مؤثرتری را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر این شبکه مؤثر با همکاری 80 کشور در سراسر دنیا راه‌اندازی شده و شامل گروه مشورتی جست‌وجو و نجات است تا بتوانیم تاب‌آوری را نیز در مقابله با بلایای طبیعی بیشتر شاهد باشیم.

شولتز مطرح کرد: سازمان ملل پس از راه‌اندازی این شبکه گروه‌های مختلفی که تجربه کاری در این زمینه داشتند به ژنو دعوت کرد و در واقع اکنون ما یک ابزار بین‌المللی برای هماهنگی و پاسخ در بلایای طبیعی داریم و این ابزار مبنای کار ما در سراسر دنیا است.

وی به ضرورت توسعه قدرت نرم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت:‌اتریش 500 سال است با ایران مشارکت داشته و بیش از 100 سال نیز از روابط رسمی دو کشور می‌گذرد؛ البته این مسئله با افت و خیزهای مختلفی مواجه بوده و امیدواریم در آینده این تعاملات ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| تهران بو دستشویی می‌ده

حواشی تازه پرونده قتل همسر دوم شهردار سابق

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha