دبیر هیئت رئیسه‌ی مجلس:

صالحی با اظهارات خود به دشمن گرا می‌دهد/ دولت‌مردان در مواقعی که به نفعشان باشد از رهبری خرج می‌کنند

صالحی با اظهارات خود به دشمن گرا می‌دهد/ دولت‌مردان در مواقعی که به نفعشان باشد از رهبری خرج می‌کنند

احمد امیرآبادی فراهانی دبیر هیئت رئیسه‌ی مجلس در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اظهارات اخیر علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: متاسفانه آقای دکتر صالحی با این اظهارات خواسته یا ناخواسته القا کرده که تحریم‌ها اثر خود را گذاشته است. این‌که مسئولان بالا رده‌ی کشور این‌طور صحبت می‌کنند بی‌جا است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: دولت‌مردان می‌خواهند هر طور شده با این بحث‌ها مجلس را وادار به پذیرش cft کنند. همه می‌دانیم که بخش عمده‌ای از مشکلات کشور به دلیل سوء مدیریت است؛ چه در دولت قبل چه در دولت فعلی. اگر مبارزه با فساد درست انجام می‌شد و به توان‌مندی جوانان کشور بیشتر اعتماد می‌کردند بسیاری از مشکلات حل می‌شد. متاسفانه این جریان فکری با بی‌توجهی به استعدادهای داخلی، حل معضلات را وابسته به رابطه با آمریکا و غرب می‌دانند و از طرفی آمریکایی‌ها هم تا ملت ایران را مانند دولت‌های منطقه، گوش به فرمان خودشان نکنند آرام نمی‌شینند.
وی افزود: این تفکر به جای مقاومت مقابل دشمن با طرح چنین موضوعاتی به دشمن گرا می‌دهند. گاهی این گرا دادن عمدی و از روی آگاهی است، گاهی هم ناخواسته و از روی جهل. سخن آقای صالحی به مفهوم کوتاه آمدن مقابل دشمن است؛ البته هر چه در مقابل دشمن کوتاه بیاییم قطعا او قدم‌های بلندتری برمی‌دارد تا ملت را تحت فشار بیشتر قرار دهد.
دبیر هیئت رئیسه‌ی مجلس در خصوص میزان توجه و عمل دولت‌مردان به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: متاسفانه دولت‌مردان در مواقعی که به نفعشان هست از سخنان رهبری استفاده می‌کنند و در مواقعی که روش‌های خودشان با تدابیر رهبری سازگاری ندارد، آن را کنار می‌گذارند. به طور مثال رهبر انقلاب توجه خاصی به سیاست‌های کلی جمعیت در کشور دارند. اگر الان از وزیر بهداشت بپرسید چقدر به آن اهمیت دادید و چقدر اجرای آن‌ها برایتان مهم بوده یا از آقای ظریف بپرسید در برجام چقدر خطوط قرمز را رعایت کردید پاسخ مناسب و درخوری ندارند.
نماینده‌ی مردم قم با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاکید کرد: دولت‌مردان برای حفظ و بقای دوستان بازنشسته‌ی خود در نهادهایشان که هیچ ویژگی بارز و خاصی هم ندارند از رهبری می‌خواهند که برای مجوزهای ویژه صادر کنند. آن‌ها فقط جایی از رهبر معظم انقلاب خرج می‌کنند که منفعت خودشان در میان باشد نه منافع ملت و کشور.
امیرآبادی فراهانی در پایان ضمن هشدار نسبت به نفوذ افکار لیبرال در جامعه بیان کرد: در لایه‌های تصمیم‌گیری کشور باید موضوع نفوذ را جدی بگیریم. افرادی با تفکر لیبرال و نگاه به غرب در لایه‌های مدیریتی و میانی کشور نفوذ کرده‌اند. در مسائل محیط زیست، دو تابعیتی‌ها و موارد دیگر از این دست شاهد هستیم که افرادی حضور دارند که می‌خواهند ملت را تسلیم دشمن کنند. نهادهای امنیتی باید بر فعالیت این‌ها نظارت و کنترل داشته باشند تا مبادا انقلاب ما به دست نااهلان بیفتد.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

رعایت اخلاق؛ حلقه مفقوده انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha