سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

دولت روحانی اعتقادی به انجام کار در داخل کشور ندارد

دولت روحانی اعتقادی به انجام  کار در داخل کشور ندارد

به گزارش سراج24، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار 598 با اشاره به اینکه دولت در چند ساله گذشته در مذاکرات امتیازات بسیاری را داد اما چیزی بدست نیاورد، اظهار داشت: دولت از ابتدا شعار انتخاباتی خود را نه این دوره از دوره قبل نگاه ، رویکر و نسخه خود را با رویکرد به خارج بسته بود.

وی ادامه داد: دولت از همان ابتدا آمد و در صحنه انتخابات، خود را اینگونه مطرح کرد که مشکلات ما خارج از مرزها می باشد و تا مشکل را در خارج از مرزها حل و فصل نکنیم نمی توانیم مسائل را حل کنیم؛ نگاه و رویکرد و شعارش این بود و به همین هم عمل کرد که اگر از این زاویه نگاه کنیم جزء معدود دولت هایی است که به حرف های خود عمل کرده است.

دولت همه چیز را به تحریم ها پیوند زد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در ابتدای راه برخی نیروهای انقلابی به مردم می گفتند که نسخه ای که دولت می پیچد راه بجایی ندارد منتها متاسفانه اواخر دولت آقای احمدی نژاد مسئله تحریم ها در افکار عمومی بزرگ شده بود و خیلی از اتفاقاتی که در کشور رخ داد به تحریم ها ربط داده شد و مردم هم این را باور کردند که ما مشکلی نداریم الا تحریم ها و باید مسئله تحریم ها حل شود.

 شکست برنامه های سیاست خارجه باعث شکست دیگر حوزه ها خواهد شد

وی بیان داشت: دولت هم به جز این چیزی بلد نبود و نیست و انتظار اینکه دولت کاری به غیر از این انجام دهد هم انتظار غیرواقعی است.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: تیمی که آقای روحانی در دوره اول و یا در این دوره آورد؛ هد تیم این دولت وزیر خارجه می باشد و قرار است با دیگر کشورها صحبت کند؛ خود این مسئله نشان می دهد که از این دولت چه اتفاقی خواهد افتاد و اگر در حوزه سیاست خارجی دولت نتواند آن قول و قرارها، فکرها و برنامه ریزی هایی که انجام داده است را به نتیجه برساند بصورت سلسله وار دیگر حوزه ها هم دچار شکست و ریزش خواهد شدکه همین اتفاق هم افتاد.

این دولت اعتقادی به کار در داخل کشور ندارد

وی در ادامه با اشاره به اینکه چرا دولت به نیروهای داخلی تکیه نکرد، خاطرنشان کرد: این دولت اعتقادی به کار در داخل کشورنداشت این دولت با غیر از این شعار آمد و با همین شعارهم رای آورد و به این شعار هم عمل کرد و نتیجه این شعار هم امروز دیده می شود ،آن روزی که هشدار داده می شد این نتیجه ای ندارد و تاریخ کشور و تاریخ قدرت های زورگو این را می گوید، آثار وضعی آن امروز دیده می شود.

امید داشتن به این دولت غلط است/ باید صبر کنیم تا دوران این دولت تمام شود

نماینده مجلس با اشاره به اینکه امید داشتن به این دولت غلط است، ابراز داشت: از این دولت نباید انتظاری داشته باشیم و باید صبر کنیم تا دوران این دولت تمام شود و تلاش کنیم در آینده دولتی را انتخاب کنیم که به توان داخلی تکیه کند.

تکیه به توان داخلی جزء باورهای دولت نیست

وی عنوان داشت: این که رویکر دولت "داخلی" شود و از نیروهای داخلی استفاده کند جزء باورهای دولت نیست البته منظور بنده بصورت کلان و حرکت کلی دولت می باشد و این مسائل هم با زور مجلس و یا دستور مقام معظم رهبری درست نمی شود چرا که در باورها درونی دولت نیست و از درون نمی جوشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رئیسی: گفت و گویی که به لغو تحریم‌ها منجر نشود را انجام نمی دهیم

سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

اعتماد به آمریکا برای به ارمغان آوردن پیشرفت و امنیت خطایی راهبردی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha