سیداحمد خاتمی:

موشک های حماس و جهاد اسلامی به سرزمین‌های اشغالی نتیجه داد؛ نه مذاکره و سازش

موشک های حماس و جهاد اسلامی به سرزمین‌های اشغالی نتیجه داد؛ نه مذاکره و سازش

به گزارش سراج24، آیت‌الله احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: در مرگ و قیامت تردید نکنید و خودمان را برای این سفر طولانی خود را آماده کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات خود در حوزه سبک زندگی اسلامی تصریح کرد: در آیه 105 سوره مائده آمده است که مراقب باشید که سرمایه هستی خود را به باد ندهید. در خطبه قبل مراتب مراقبت از نفس را تشریح و اعلام کردم تفسیر نادرست از سیر و سلوک انسان را از راه درست باز می‌دارد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به موانع مراقبت از نفس خاطرنشان کرد: از خود شیفتگی و از خود راضی بودن یک رذیله و صفت نادرست و مانع سیر و سلوک  و  مانع رسیدن فرد به مراتب بالاست که از نگاه روایات خودشیفتگی در همه عرصه‌ها مانع بدبختی است.

امام جمعه موقت تهران با تشریح ابعاد مختلف خودشیفتگی اظهار کرد: در عرصه بندگی و عبادات است به معنای اینکه یکی بگوید من به قله رسیدم این بیچارگی است، خودشیفتگی در ابعاد علمی و سیاسی هم از مراتب بعدی خودشیفتگی است که همه آنان موجب سقوط افراد است.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: خودشیفتگی به معنای آن است که فرد به خودش ببالد که عالم و وارسته است که چنین فردی دروغگو می‌گوید و او در اندرخم یک کوچه است و سیر و سلوک را نمی‌فهمد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کسی که سیر و سلوک را بفهمد می‌داند که قله سیر و سلوک بی نهایت است و فقط برای اهل بیت قابل دسترسی است و و ائمه می‌خواهند این را به مردم بیاموزند که مرید و مرادی درست نیست و افراد نباید در دام چنین افرادی بیفتند.

وی با اشاره به سیر ائمه اطهار در بندگی خداوند اظهار کرد: سیره ائمه بهترین شیوه برای سیر و سلوک است و باب الاعتراف به تقصیر یعنی مدام خود را مقصر جلوه دهد. حتی در احادیث هم آمده است که آمر به معروف و نهی از منکر نباید خود را بهتر از دیگران بداند.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: از نگاه امیرالمومنین شیفتگی در عبادت موجب سقوط است و کسی که خودش را خیلی خوب بداند دنبال خوب شدن نمیرود و همان مایه سقوط آن فرد می‌شود.

وی در خطبه‌ دوم نماز جمعه با بیان این که مردم به اسلام رای دادند و برای دافع از اسلام تا آخرین قطره خون خود از آن دفاع می‌کنند، تصریح کرد: آقایان نگویند که حرفی در روزنامه‌ای نوشته شده است و من در نماز جمعه آن را بیان می‌کنم بلکه جریانی درصدد آن هستند تا اسلام‌زدایی را تئوریزه کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به هفته ضمن تبریک و تهنیت میلاد پیامبر اعظم اظهار کرد: هفته وحدت ابتکار نظام اسلامی است معنای وحدت این است که شیعه و سنی در مقابل دشمنی که اصل اسلام را مورد هجمه قرار داده متحد عمل کند. وحدت یعنی مشت محکمی بر دهان دشمن استکباری. من تاکید می‌کنم همان‌طور که در شیعه و سنی از تقریب و وحدت می‌گوییم در عرصه داخلی نیز شدیدا به وحدت نیازمندیم.

خطیب جمعه تهران با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج یک فرهنگ است، فرهنگ دفاع از دین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تدارک کننده این فرهنگ است. این فرهنگی است که قرآن دستور آن را داده است، ملاک آیه قرآن آمادگی نظامی است، اما آمادگی اقتصادی و فرهنگی را نیز شامل می‌شود. در عراق،لبنان، سوریه و یمن این فرهنگ جواب داده و موصل را از شر داعش تکفیری نجات داده است و امام راحل با غرس این شجره طیبه ما را از این نعمت برخوردار کردند.

وی با اشاره به مطلب یکی از روزنامه‌ها در مورد آزادی مشروب در کشور گفت: می‌گویند، چون این شراب‌های تقلبی جان مردم را گرفته است بیایید شما هم مانند زمان طاغوت این مسئله را آزاد کنید. امروز شراب، فردا حجاب را می‌خواهند آزاد کنند و در نهایت می‌گویند اسلام را به رفراندوم بگذارید، اما این آرزو را به گور می‌برند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به اینکه مردم به اسلام رای دادند گفت: این مردم تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون مقاومت خواهند کرد و این فقط مطلب یک روزنامه نیست بلکه جریانی است که اسلام زدایی را تئوریزه می‌کند و چرا هیئت نظارت بر مطبوعات برخورد نمی‌کند.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با بیان سه عنصر اصلی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: همانطور که در اصل ۱۷۷ آمده است جمهوری اسلامی سه عنصر اصلی که این سه عنصر تا ابد قابل تغییر نیست. اسلامیت و مردمی بودن و ولایت این سه عنصر هستند. کسی که از این‌ها عبور کند از نظام عبور کرده است و این هشدار را می‌دهم که انحراف ذره ذره شکل گرفته و همه‌گیر می‌شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به حضور گسترده مردم در یوم الله 13 آبان خاطرنشان کرد: مسئولین گرامی بدانند مردم شایسته بهترین تکریم‌ها و تجلیل‌ها هستند، آنها در ۱۳ ابان چه حماسه بزرگی آفریدند. چرا باید برخی کالا‌ها که ربطی به خارج کشور و تحریم‌ها ندارد، ۳ برابر و یا حتی ۱۰ برابر شود؟

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: مردم از گرانی لجام گسخته در عذاب هستند و خطیب جمعه اگر این را نگوید، بی اعتنایی به مردم است و ما از کارهای خوب تشکر کرده اما اوضاع مدیریت جهادی لازم دارد و انشالله مردم و مسئولان نظام ما مشکلات را حل خواهند کرد.

وی با اشاره به اظهارات بی‌شرمانه ترامپ در مورد ملت ایران افزود: ترامپ ملت ما را علت تروریست نامیده است دقیقا لقبی که برازنده خود اوست. امروز چه کسی در دنیا است که نداند شما تروریست‌ها را به سوریه و دنیا می‌فرستید شما تروریست و تروریست پرورید.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصادی ۸۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه یعنی ورشکستگی آمریکا، این در حالی است که ترامپ با این ادبیات می‌خواهد ملت ما را تحقیر کند و باید بداند که این ملت تحقیر شدنی نیست.

وی ادامه داد: در این هفته شاهد بودیم که وزیر خارجه انگلیس این مهمان پر رو که به کشور ما آمده بود فضولی در امور ایران انجام داده که نباید در عرصه دیپلماسی این اجازه به او داده می‌شد. او برای آزادی جاسوس خود به ایران آمده بود نه برای دلسوزی در مورد برجام و نباید این اجازه به او داده می‌شد که اینگونه اظهارات را انجام دهد.

آیت‌الله خاتمی اظهار کرد: وزیر امور خارجه انگلیس گفته است که در منطقه عربستان متحد ماست و نه ایران. ما افتخار می‌کنیم که متحد شما نباشیم، متحد شما همان عربستان وحشی، آدمکش و جلاد است. همانطور که در گذشته از قضیه تنباکو با فتوای میرزای شیرازی تحقیر شده‌اید امروز هم تحقیر خواهید شد و این که گفته است انگلیس هنوز در منطقه خاور میانه نفوذ دارد درست نیست و باید بداند که آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت و امروز مانند گذشته در منطقه تحقیر و منزوی خواهد شد

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: قصه یمن قصه جانکاهی است.۸۵۰ هزار کودک جان دادند هزاران هزار انسان بی‌گناه کشته شدند و حدود ۱۵ هزار ۴۴۹ زیر ساخت این کشور منهدم شده است و این‌ها جنایتی است که همچنان ادامه دارد. این یک آزمون است که در این آزمون مردم یمن برنده شدند و عربستان به عنوان جانی قرن جنایت مغول را به جا گذاشته است.

وی ادامه داد: کسانی که خود را به دروغ خادم‌الحرمین الشریفین می‌نامند شما خائن الحرمین الشریفین هستید. این آزمون نیز برای سازمان‌های بین‌المللی بدبخت هم است. این همه انسان بی‌گناه کشته می‌شوند و فقط آقایان بیانیه می‌دهند و محکوم می‌کنند کمی هم به آمریکا و عربستان فشار بیاورید.

خاتمی با اشاره به هدف قرار گرفتن سرزمین‌های اشغالی از سوی فلسطینی‌ها خاطر نشان کرد: آن‌هایی که دنبال مذاکره و سازش هستند ببینند که ۴۷۰ موشک حماس و جهاد اسلامی به سرزمین‌های اشغالی نتیجه داد و نه مذاکره و سازش ما وبا شرایط پیش آمده قبل از ۲۵ سالی که رهبری وعده داده شاهد سرنگونی اسرائیل باشیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می‌شود

انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان برسند

نگاهی به بیم‌ها و امیدها در مواجهه با ایام‌الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha