ایران و همدان در راس صنایع دستی دنیا قرار دارد

ایران و همدان در راس صنایع دستی دنیا قرار دارد

به گزارش سراج24، زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در چهلمین اجلاس گردشگری( unwto) در همدان با اشاره به توریسم فرهنگی، اظهار داشت: بسیاری از توریستهای امروزی با هدف گردشگری مسافرت می کنند و باید سعی کنیم از فناوری های جدید استفاده کرده و به ارتقای فرهنگ و میراث فرهنگی کمک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید سعی کنیم پروژه های جدیدی را تعریف و تدوین کنیم، ادامه داد: غار علیصدر میتواند یکی از فاکتورهای مهم برای ارتقای گردشگری این منطقه باشد.

پولولیکاشویلی با بیان اینکه باید در حفاظت این غار تلاش شود، گفت: سعی می کنیم ایران و جاذبه های گردشگری ایران را به جهان معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی یکی از نمادها و سنبلهای فرهنگی است، تاکید کرد: ایران و همدان در راس صنایع دستی دنیا قرار دارد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در پایان تأکید کرد: در این اجلاس فرصت داریم تا شرکت های مختلف جهان را در یکجا جمع کنیم و به تضارب آرا بپردازیم.

گفتنی است، ۸۰ نفر از کشور‌های عضو وابسته به سازمان جهانی جهانگردی در این اجلاس ۳ روزه میهمان همدانی‌ها هستند.

این میهمانان از کشور‌های مختلف جهان از جمله هند، پاکستان، بنگلادش، عراق، فیلپین، کره جنوبی، کامبوج، جمهوری آذربایجان، ژاپن، ازبکستان، افغانستان، گرجستان، ویتنام، ازبکستان، اندونزی، تایلند، سریلانکا، اسپانیا، بلژیک، بلغارستان و دبیرکل مجمع جهانی گردشگری ACD هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بررسی «مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی در ترجمه‌های حافظ به زبان عربی»

مراسم ایران همدل در قلب تهران برگزار شد

بررسی اهمیت روز جهانی قدس در برنامه «بحث روز»

0 نظر

ارسال نظر

capcha