گمانه زنی ها ادامه دارد

چه کسی شهردار بعدی تهران است؟

چه کسی شهردار بعدی تهران است؟

به گزارش سراج24، شهرداری تهران ماه‌های بلاتکلیفی خود را پشت سر می‌گذارد. حالا که مشخص شده که محمد علی افشانی هم مشمول حال قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شود٬ اعضای شورای شهر تهران باید هرچه زودتر به فکر جایگزینی برای او باشند.

این درحالیست که روز گذشته محسن هاشمی رفسنجانی رییس فعلی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که قصد ندارد شهردار شود و شورای شهر فعلا برایش بهتر است.

او البته در ادامه صحبت‌هایش اعلام کرد که ممکن است اهالی شورای شهر نام او را به عنوان گزینه شهرداری مد نظر داشته باشند.

البته ناهید خداکرمی یکی از اعضای شورای شهر امروز در مصاحبه با خبرگزاری فارس آب پاکی را روی دست طرفداران محسن هاشمی در مقام شهردار ریخت و اعلام کرد که هیج یک از اعضای شورای شهر قرار نیست به عنوان گزینه شهرداری تهران مطرح شوند.

هاشمی البته پیشتر هم در توییتی اعلام کرده بود که تمایلی به شهردار شدن دارد. توییتی که بعدتر در کانال تلگرام خود آن را تکذیب کرد.

بعد از محسن هاشمی احتمالا گزینه‌هایی دولتی شانس بیشتری برای حضور در خیابان بهشت را داشته باشند. افرادی که پیشتر هم نام‌ آن‌ها در رسانه‌ها شنیده شده. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که به نظر می‌رسد با آمدنش به شهرداری ماجرا استیضاح او به فراموشی سپرده می‌شود.

بعد از آخوندی اما اسامی نظیر: علی ربیعی و محمود حجتی هم به عنوان گزینه‌های شهرداری تهران مطرح هستند.

البته هیچ بعید نیست که اعضای شورای شهر بر سر اسامی که پیشتر به عنوان گزینه‌ شهرداری مطرح بودند بار دیگر به اجماع نظر برسند و گزینه‌های قدیمی و یا حتی سرپرستان بار دیگر به عنوان گزینه شهرداری مطرح شوند.

اینکه چه کسی مد نظر اعضای شورای شهر تهران احتمالا تا چند روز دیگر مشخص شود اما نکته پر اهمیت اینجاست که تا به اینجای کار مدیریت شهری تهران بدلیل تعدد مدیران و البته بدهی‌های دوره‌های قبل دوران خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و این یعنی تعلل هرچه بیشتر در انتخاب شهردار احتمالا لطمات جبران ناپذیری به پایتخت وارد می‌کند.

منبع:خبرفوری

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha