نویسنده اردنی: پرونده خاشقچی، اشتهای ترامپ را بازکرد

بستر جدید ترامپ برای باجگیری از گاو شیرده

بستر جدید ترامپ برای باجگیری از گاو شیرده

به گزارش سراج24، المومنی در روزنامه رای الیوم نوشت: اکنون رئیس جمهوری آمریکا اعلام می کند که در قبال مفقود شدن خاشقچی سکوت نخواهد کرد و عربستان را مسئول قتل وی می داند.
وی افزود: ترامپ همزمان با این سخنان به فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان و ایجاد اشتغال برای میلیون ها شهروند آمریکایی از طریق اموال عربستان افتخار می کند و این یعنی اینکه سریال باجگیری آمریکا از عربستان در آینده شکل دیگری به خود خواهد گرفت تا جایی که این کشور قادر به تامین خواسته های ترامپ نباشد.


المومنی اضافه کرد: روزهای آینده اوضاع به سود کشور، حکومت و حتی ملت عربستان پیش نخواهد رفت.


عربستان آنگونه که بسیاری از شهروندان این کشور می پندارند هدف توطئه دیگر عرب ها نیست هرچند که بسیاری از ملت های عربی این کشور را به خاطر شیوه هزینه کرد اموال هنگفت، سرزنش می کنند چه رسد به مواضع سیاسی اخیر این کشور درقبال موضوعاتی مانند فلسطین، ولی کار به جایی نرسیده است که برای برادرانمان درعربستان سرنوشت شر و بدی آرزو کنیم.
این آمریکا و اسرائیل هستند که برای عربستان دندان تیز کرده اند و این ترامپ است که بدون هیچ شرم و خجالتی اعلام می کند که اموال و نفت عربستان را می خواهد.


ترامپ این موضوع را به شیوه ای زشت که تاکنون در دنیا بی سابقه است اعلام می کند ولی وی ده ها سال است و حتی پیش از آنکه به رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شود آن را تکرار می کند و امروز عربستان را می دوشد و بدون هیچ خجالتی به مسئولان این کشور توهین می کند.
امیدواریم که مسئولان عربستان در محاسبات خود بازنگری کنند زیرا اکنون این سرزمین و ملت آن در نگاه ترامپ غیر از گاوی شیرده که امروز شیر می دهد و فردا شیر آن می خشکد چیز دیگری نیست.


به آن ها توصیه می کنم که در محاسبات خود بازنگری کنند زیرا سرنوشت آن ها به ملتشان و ملت های اسلامی و عربی پیوند خورده است و اگر غیر از این بیندیشند باید به راهی بروند که اکنون ولیعهدشان آن ها را می برد.


در غیر این صورت، داستان مفقود شدن خاشقچی آغاز راه طولانی باجگیری و غارتگری آمریکا خواهد بود و اطمینان دارم پنج سال آینده هر کسی که زنده باشد، وضع عربستان وعرب ها را به گونه ای خواهد دید که فقط دشمنان امت اسلامی و عربی به آن راضی هستند.


جمال خاشقچی روزنامه نگار 59 ساله سعودی که بعد از انتصاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، کشورش را ترک کرد و به آمریکا رفت و از دهم مهرماه جاری پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شده است، در مقالاتی در روزنامه واشنگتن پست، از تهاجم عربستان به یمن، بحران اقتصادی ریاض با کانادا و سرکوب مدافعان حقوق زنان عربستان انتقاد کرده بود.


به گفته برخی منابع غیر رسمی خبری، ماموران سازمان های امنیتی سعودی، وی را پس از شکنجه در داخل ساختمان کنسولگری عربستان، به قتل رسانده و جنازه وی را قطعه قطعه و معدوم کرده اند.

منبع:ایرنا'ثابت المومنی' نویسنده اردنی نوشت: بستن پرونده خاشقچی برای عربستان آسان نخواهد بود چراکه این موضوع، اشتهای ترامپ را برای باجگیری و زورگیری از این کشور باز کرده است.

اخبار مرتبط

وقتی فائزه هاشمی سخنگوی مکنونات قلبی مردان اصلاح‌طلب شد

آقای اردوغان! اطرافیان‌تان به شما خیانت کردند

ضرورت احترام به تمامیت ارضی سرزمین‌های اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha