غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

به گزارش سراج24، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی که در ماه‌های اخیر در رسانه‌ها حضور فعالی داشت و مواضع تندی علیه ایران و محور مقاومت اتخاذ می‌کرد، پس از حادثه تیراندازی در کاخ سعودی در ریاض در محافل عمومی و رسانه‌ها ظاهر نشده است که گمانی‌زنی‌ها را در ارتباط با زخمی شدن وی که در همان شب تیراندازی هم از سوی برخی منابع مطرح شده بود، تقویت می‌کند.

محمد بن سلمان، ولیعهد جوان سعودی که خود را در قامت رهبری جهان عرب می‌بیند و تقریباً همه قدرت را در امور داخلی و سیاست خارجی عربستان سعودی در دستان خود قبضه کرده است، در ماه‌های اخیر حضور گسترده‌ای در رسانه‌های عربی و غربی داشت و در همه مصاحبه‌هایش مواضع تندی علیه ایران و محور مقاومت می‌گرفت، اما پس از حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان که سه هفته پیش اتفاق افتاد، بن سلمان در رسانه‌ها و محافل سعودی دیده نشده است.

در همان شب مجتهد، افشاگر پشت‌پرده خاندان سعودی و برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مدعی شدند که برخی افراد ناشناس به کاخ سعودی حمله کرده‌اند و بن‌سلمان در این تیراندازی زخمی شده است، حتی برخی منابع از وجود کودتا علیه بن سلمان خبر دادند و گفتند که بن سلمان از سوی نیروهای امریکایی با یک هواپیمای ویژه به مکان امنی منتقل شده است.

غیبت بن سلمان در رسانه‌ها و ظاهر نشدن او در محافل سیاسی عربستان سعودی، در حالی است که در هفته‌های اخیر تحولات مهمی در منطقه به ویژه، پیروزی حزب‌الله در انتخابات لبنان و شکست سعد حریری، مهره دست‌نشانده سعودی، پیروزی بسیج مردمی عراق در انتخابات عراق، خروج امریکا از برجام و افتتاح سفارت امریکا در قدس، از جمله تحولات مهمی است که بن سلمان همواره درباره آنها اظهار نظر می‌کرد.

به ویژه برجام که مربوط به تحولات داخلی ایران است و شخص ولیعهد سعودی در دو سال گذشته دو بار به امریکا سفر کرد تا مقامات واشنگتن را به افزایش فشارها علیه ایران ترغیب کند. همچنین مسئله فلسطین که این روزها بحث اصلی و داغ جهان اسلام است اما ولیعهد عربستان در قبال این قضیه نیز سکوت کرده است. سکوت بن‌سلمان درباره این اتفاقات و غیبت او در محافل سعودی، این فرضیه را تقویت می‌کند که شاید خبر زخمی شدن بن سلمان در تیراندازی اخیر در کاخ سعودی درست بوده باشد.

منبع: روزنامه جوان

اخبار مرتبط

چرا بن سلمان برای نخستین سفر خود قاهره را برگزید

دیده بان حقوق بشر: بن سلمان باید مجازات شود

اهمیت کاخ «یمانه» که یمنی‌ها به آن حمله کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha