ایجاد همکاری نظامی بین ایران و بولیوی

ایجاد همکاری نظامی بین ایران و بولیوی

به گزارش سراج24، سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان پس از دیدار با فرمانده ارتش جمهوری بولیوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدوارم که سفر فرمانده ارتش بولیوی به ایران باعث نزدیکی هرچه بیشتر دو ملت و نیروهای مسلح دو کشور ایران و بولیوی شود.

وی افزود: ملت ایران، کشور بولیوی را به عنوان کشوری که در برابر امیال و فشارهای آمریکا به خوبی مقاومت کرده و می‌کند، می‌شناسد و ما برای روابط با کشور بولیوی ارزش خاصی قائل هستیم.

سرلشکر باقری گفت: نیروهای مسلح کشور بولیوی برای استقلال و حاکمیت ملی کشورشان تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند و این سفر برای نزدیکی میان نیروهای مسلح دو کشور برای نخستین بار توسط فرمانده ارتش بولیوی انجام شده که ما از آن استقبال کردیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: علاقه‌مندی و زمینه‌های همکاری بین ارتش بولیوی و نیروهای مسلح کشورمان در جهت امور فنی، کار بر روی امکانات تسلیحاتی به طور مشترک، مسائل مربوط به خانه‌سازی برای نیروهای مسلح، مسائل آموزشی بین نیروهای مسلح دو کشور و انتقال تجربیات وجود دارد که مورد استقبال ایران هم است.

وی در پایان بیان داشت: ظرف روزهای آینده فرمانده ارتش بولیوی ملاقات‌هایی با وزیر دفاع و فرمانده نیروی انتظامی و بازدیدهایی از وزارت دفاع، صنایع دفاعی و بخش‌هایی از نیروهای مسلح خواهند داشت که تا پایان سفر به تفاهمی در این زمینه‌ها برسیم و بستری برای توسعه همکاری میان نیروهای مسلح دو کشور ایجاد شود.

دریادار «جمیل بوردا سوسا» فرمانده ارتش بولیوی نیز اظهار داشت: نیروهای نظامی کشور بولیوی اعم از زمینی، دریایی و هوایی زیرمجموعه فرماندهی کل ارتش بولیوی هستند. هدف بنده از سفر به ایران، ایجاد نزدیکی بیشتر بین دو ملت ایران و بولیوی است. من از طرف ملت و دولت بولیوی پیام صادقانه دوستی را برای ملت و دولت ایران که صاحب کشوری زیبا و با سابقه دیرینه هستند، ابراز می‌دارم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در پایان این سفر بتوانیم به توافقات مشخصی به ویژه در حوزه دفاعی دست یابیم.
منبع: دفاع پرس
 

اخبار مرتبط

بدون چشم‌داشت از صنعت خودروی کشور حمایت می‌کنیم

پیام تبریک سرلشکر باقری به قالیباف: انتظار می‌رود تقویت بنیه دفاعی با اولویت مورد توجه قرار گیرد

سرلشکر باقری: هرگونه خطای تروریست‌های آمریکایی در هر نقطه جهان با پاسخ قاطع ایران روبرو می‌شود /متن پیام

0 نظر

ارسال نظر

capcha