برای بازی با ذوب آهن؛

شفر جای خالی تیام را چگونه در فولادشهر پر می‌کند؟

شفر جای خالی تیام را چگونه در فولادشهر پر می‌کند؟

به گزارش سراج24، تیم تحت رهبری وینفرد شفر در بازی های اخیرش دو چهره دارد. استقلال با تیام و استقلال بدون تیام. مهاجم سنگالی آبی پوشان آنقدر در این تیم تاثیر گذار هست که حریفان استقلال آرزوی غیبت او را به هر دلیل داشته باشند. استقلال با تیام بسیار زهردارتر است تا تیمی که بدون این مهاجم گلزن به میدان می رود. امیر قلعه نویی لااقل در بازی رفت مقابل استقلال این شانس را دارد که تیم شفر بدون بهترین بازیکنش به مصاف او در فولاد شهر برود.

بر خلاف اعضای تیم ذوب آهن که از این غیبت خوشحال هستند، وینفرد شفر سرمربی استقلال باید در تلاش باشد تا غیبت بهترین گلزن تیمش را به نوعی جبران کند تا در دیدار رفت در فولاد شهر نتیجه لازم را برای صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا بگیرد. کاری که در نظر اول چندان ساده هم به نظر نمی رسد.

پیرمرد نیمکت نشین آبی ها برای پر کردن جای خالی ماشین گلزنی اش انتخاب های زیاد و متنوعی پیش رو ندارد و باید از حداقل ها استفاده کند. او می تواند در اولین انتخاب علی قربانی را جانشین تیام کرده و سایر نفرات را بدون تغییر در جای خود قرار دهد. اما شواهد نشان می دهد این انتخاب، گزینه مورد نظر شفر نیست و احتمال این که مربی کهنه کار آبی ها از سیستم پیچیده تری به جای یک تغییر ساده استفاده کند زیاد است.

در ماه های اخیر فرشید اسماعیلی که از او به دلیل تغییرات زیاد در پست های بازی با عنوان آچار فرانسه در استقلال یاد می شود هرگاه در خط حمله به کار گرفته شده تاثیر گذار بوده. او بارها در کنار تیام و قربانی بعنوان مهاجم مکمل به بازی گرفته شده که معمولا در سازندگی و گل زدن موفق عمل کرده است. اسماعیلی می تواند یکی از گزینه هایی باشد که شفر قصد استفاده از او را در خط حمله تیمش دارد. بازیکنی که در خط حمله ساده بازی نمی کند و به دلیل تکنیک بالایی که از آن سود می برد چه در گلزنی و چه در گل‌سازی آمار خوبی دارد.

استفاده از چند هافبک سرعتی و تکنیکی پشت سر اسماعیلی هم قابل پیش بینی است. جباروف، خسرو حیدری و شجاعیان گزینه هایی هستند که می توانند پشت سر اسماعیلی قرار گرفته تا آبی پوشان با استفاده از فاکتور سرعت و تکنیک به حداقل خواسته خود در میدان فولاد شهر برسند.

جابر انصاری نیز یکی دیگر از مهاجمان سرعتی استقلال است که احتمال استفاده شفر از او در این دیدار حساس زیاد است. انصاری حتی اگر در ترکیب ثابت تیمش هم قرار نگیرد می تواند یکی از بازیکنان جانشینی باشد که در جریان بازی به کار گرفته می شود.

    دیدار رفت دو تیم استقلال و ذوب آهن از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ سه شنبه هجدهم اردیبهشت در ورزشگاه فولاد شهر و به میزبانی تیم ذوب آهن برگزار می شود.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha