جانشین ناجا: تلگرام در صدر جرایم مجازی است

جانشین ناجا: تلگرام در صدر جرایم مجازی است

به گزارش سراج24، سردار اسکندر مومنی صبح پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در ساری، با تبریک اعیاد شعبانیه و با تقدیر از مشارکت و همکاری مردم و رسانه با پلیس اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی از جمله اولویت ها است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی از همه ظرفیت ها برای حمایت از کالای ایرانی استفاده می کند گفت: مبارزه با قاچاق کالا از مهمترین ماموریت ها است و فعالیت قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۷ نیز تداوم می یابد و این قرارگاه با ظرفیت بیشتر وطرح های جدیدتر با قاچاق کالا در همه ابعاد مقابله می کند.

وی حمایت ازتولید ملی و کالای ایرانی را ضروری دانست و مقابله با قاچاق ارز را مهم برشمرد و گفت: ۲۰۰ تیم عملیاتی برای مقابله با قاچاق و خرید و فروش غیرمجاز ارز در تهران و مناطق مختلف کشور فعال شدند و تاکنون ۱۱۲ نفر در زمینه قاچاق ارز دستگیر، بیش از ۱۶۰ میلیون دلار اسکناس وبیش از ۲۲۰ میلیون یورو کشف و بیش از ۵۰ سرقفلی غیرمجاز پلمپ شدند و برای بیش از ۱۰۰ صرافی اخطاریه صادر شده است.

سردار مومنی ادامه داد: همچنین ۵۰ سایت و کانالی که در زمینه تبلیغ، افزایش و مباردت به خرید و فروش غیرمجاز ارز می کردند مسدود شده است.
۴۸ درصد جرایم فضای مجازی مربوط به تلگرام است

جانشین ناجا با بیان اینکه جرایم فضای مجازی در سال گذشته بیش از ۴۰ درصد رشد یافته است این آمار را ناراحت کننده برشمرد و گفت: جرایم در فضای مجازی رو به رشد است و بیش از ۳۰ درصد جرایم مربوط به کلاهبرداری است و از مجموع جرایم، ۴۸ درصد صرفا مربوط به پیام رسان تلگرام است.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه سرور پیام رسان تلگرام در کشور وجود ندارد و هیچ همکاری وجود ندارد، ساماندهی فضای مجازی با تقویت پلیس فتا از دیگر اولویت ها است.

جانشین نیروی انتظامی با اشاره به درپیش بودن فصل تابستان ادامه داد: ادامه طرح امنیت اخلاقی و دریا از دیگر ماموریت های پلیس است تا با رعایت قوانین و هنجارها، امنیت اخلاقی و اجتماعی حاکم شود و امسال طرح های مرتبط زودتر از سال های قبل آغاز می شود.

وی با بیان اینکه مازندران در دو حوزه ترافیکی و انتظامی تلاش های خوبی انجام داده است گفت: حوادث ترافیکی و جان باختگان حوادث سال قبل در استان مازندران کاهش یافته است.

سردار مومنی ادامه داد: میزان کشفیات جرایم در استان مازندران سال قبل رشد داشته است و حضور سرصحنه پلیس ۱۱۰ در حوادث نیز امسال بیشتر و زودتر انجام می شود.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

پیامک ابلاغ قضایی الکترونیکی جعلی است

گرداننده سایت قمار در سمنان دستگیر شد

راهکارهای «پلیس فتا» برای ارتقاء امنیت ایمیل‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha