نیاز آمریکا به ایران و روسیه برای پایان جنگ سوریه

نیاز آمریکا به ایران و روسیه برای پایان جنگ سوریه

به گزارش سراج24، نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به حمله موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، به نقل از کارشناسان سیاسی نوشت که این حمله نمی‌تواند منجر به پایان جنگ سوریه شود، مگر اینکه ایالات متحده یک راهبرد تدوین کرده و برای خود زمینه مشترکی با روسیه و ایران بیابد.

در گزارش نیوزویک آمده است که ایالات متحده از طریق تلاش برای مقابله با موفقیت نظامی روسیه در سوریه و پیگیری یک رویکرد انزواگرایانه - و نه دیپلماتیک - در مقابل نفوذ فزاینده ایران، شاید تاکنون توانسته باشد موضع خود به عنوان یک میانجی‌گر منطقه‌ای را تقویت کند. اما بدون تداوم تلاش برای مذاکرات، حملات محدود ترامپ به سوریه نمی‌تواند موجب مهار بشار اسد شود و فشار کمتری بر شرکای روسی و ایرانی آن اعمال خواهد کرد.

هارلان اولمان، از پژوهشگران ارشد اندیشکده آتلانیتک می‌گوید که «از این حملات باید برای شکل‌دادن به مذاکراتی واقعی استفاده می‌شد. مشکل در راهبرد دولت است. همانطور که در دوره اوباما بود، اینکه هیچ راهبردی وجود ندارد».

به گفته این کارشناس، هرچند این حمله موجب جلب توجه جهانی شد، اما دشوار بتواند نفعی به ترامپ برساند؛ «ترامپ بیشتری بیش از هر رئیس جمهوری در تاریخ، با بحران‌های همزمانی مواجه است».

از سوی دیگر ماجرا، به نوشته نیوزویک، ترامپ به خاطر حمایت از اسرائیل و عربستان سعودی - دو کشوری که مخالف حضور گسترده ایران در خاورمیانه هستند - گزینه‌های خود در برابر ایران را نیز محدود کرده است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

هافبک تیم ملی فوتبال سوریه در جریان دیدار مقابل فلسطین رباط پاره کرد

پیروزی سوریه مقابل یمن در دیداری دوستانه

استیلی: تساوى در زمین حریف نتیجه بدى نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha