گفتگو سران آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه

گفتگو سران آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه

به گزارش سراج24، سران سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه در تماس های تلفنی تجاوز نظامی مشترک خود به سوریه را بررسی کردند.

بر اساس این گزارش، تماس تلفنی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «ترزا می» نخست وزیر انگلیس ساعاتی پس از تجاوز مشترک سه کشور به سوریه انجام شد.

در همین راستا، کاخ الیزه در بیانیه کوتاهی با اشاره به تماس تلفنی ماکرون با ترامپ و ترزا می اعلام کرد: اکنون شورای امنیت سازمان ملل باید بار دیگر با یکپارچگی ابتکار را در زمینه مسائل سیاسی، شیمیایی و انسانی در سوریه در دست بگیرد.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که ترامپ با ترزا می و ماکرون در مورد حمله نظامی به سوریه گفتگو کرد.

سران سه کشور مدعی شدند که حمله به سوریه موفقیت آمیز و برای جلوگیری از استفاده احتمالی از سلاح های شیمیایی در سوریه ضروری بود.

گفتنی است که دقایقی پس از آغاز حمله به سوریه، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: اندکی پیش من به نیروهای مسلح آمریکا دستور آغاز حملات به مواضعی در سوریه که با توانمندی‌های شیمیایی بشار اسد مرتبط هستند را صادر کردم.

وی با بیان این که حمله نظامی مشترک با فرانسه و انگلیس در جریان است افزود: ما از این دو کشور تشکر می‌کنیم. امشب می‌خواهم درباره دلیل این حمله صحبت کنم.

همچنین «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه از دستور به ارتش فرانسه برای مداخله در سوریه به همراهی آمریکا و انگلیس خبر داد.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد دستور آغاز حملاتی هدفمند «برای تضعیف ظرفیت تسلیحاتی شیمیایی سوریه و استفاده از آنها» را صادر کرده است.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha