هدف سعودی‌ها از بمباران اردوگاه آوارگان یمنی

هدف سعودی‌ها از بمباران اردوگاه آوارگان یمنی

به گزارش سراج24 ، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن  جنایت روز دوشنبه (دیروز 2 آوریل) جنگنده‌های سعودی به یک اردوگاه آوارگان در استان الحدیده را محکوم کرد.


به نوشته پایگاه خبری «المسیرة» وی حمله به این اردوگاه و  تجاوز یک عنصر ائتلاف سعودی به یک زن یمنی در استان الحدیده را مرتبط به یکدیگر دانست و طی پستی در «توئیتر» نوشت: هدف‌ قرار دادن آوارگان یک جنایت بزرگ است و دشمن متجاوز می‌خواهد که توجه را از جنایت تجاوز به آن زن یمنی از سوی مزدور سودانی در «الخوخه» به سوی این جنایت جدید منحرف کند اما ما به آنها می‌گوییم: محکوم کردن جنایت تجاوز به زن یمنی و نیز جنایت حمله اردوگاه آوارگان و سایر جنایات ائتلاف متجاوز آمریکایی ادامه دارد.

این در حالی است که طیفهای سیاسی و مدنی و وزارت اوقاف و برخی از تشکلهای مردم نهاد نیز دیروز ضمن محکومیت شدید تعرض یک نظامی سودانی عضو ائتلاف سعودی به یک زن یمنی در استان الحدیده، شورای امنیت و سازمان ملل را مسئول چنین جنایاتی عنوان کردند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، در پست دیگری سراغ بیانیه سازمان ملل در محکومیت این جنایت و تشکیل کمیته‌های حقیقت‌یاب مستقل درباره این حمله سعودی‌ها را می‌گیرد و می‌افزاید: جنایات جنگی عربستان سعودی علیه زنان، کودکان و آوارگان سه سال است که هر روزه با توافق سازمان ملل ادامه دارد. در این میان بیانیه‌های محکومیتی که به تشکیل کمیته‌های حقیقت‌یاب منجر شود، کجاست؟

الحوثی بارها از سازمان ملل و کشورهای عضو شورای امنیت خواسته تا کمیته‌های بین‌المللی حقیقت‌یاب درباره یمن و جنایات عربستان در این کشور، تشکیل دهند و به توقف جنگ علیه یمن، کمک کنند.

 حمله روز گذشته (دوشنبه 2 آوریل) جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی به اردوگاه آوارگان در استان «الحدیده» به کشته شدن 14 شهروند و زخمی شدن 9 تن دیگر منجر شد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «المسیرة»، جنگنده‌های متجاوز سعودی در دو حمله به شهرستان «الحالی» در الحدیدة، این جنایت جدید را رقم زدند و زنان و کودکان یمنی حاضر در این اردوگاه را به خاک و خون کشیدند.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

جنگ نرم عربستان علیه عراق

آیا در غائله‌های اخیر در ایران پای عربستان در میان است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha