موگرینی خواستار انجام تحقیقات در مورد کشتار فلسطینیان شد

موگرینی خواستار انجام تحقیقات در مورد کشتار فلسطینیان شد

به گزارش سراج24 به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد حمله نظامیان صهیونیست به شهروندان فلسطینی و شهادت ۱۷ نفر از آنها شد.

موگرینی در بیانیه ای افزود: اتحادیه اروپا از کشته شدن شهروندان فلسطینی متأسف است و با خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کند.

وی تاکید کرد که آزادی بیان و اجتماعات حقوقی اساسی هستند که باید محترم شمرده شوند .

موگرینی ادامه داد: بازگشت فوری به آرامش ضروری است، همه طرف های ذینفع باید خویشتنداری نشان دهند و از تنش افزایی بیشتر خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: رویدادهای روز جمعه تاکیدی بر این مساله است که نبود مذاکرات صلح (سازش) راهکار محسوب نمی شود. راه حل سیاسی برای غزه و از سر گیری فوری مذاکرات صلح در جهت راه حل تاسیس دو کشور تنها راهی است که فلسطینی ها و اسرائیلی ها در صلح و امنیت در کنار هم زندگی کنند.

فلسطینیان روز جمعه با تجمع در مناطق مختلف غزه، راهپیمایی موسوم به راهپیمایی «بازگشت» را همزمان با سالگرد «روز زمین» برگزار کردند که مورد سرکوب نیروهای صهیونیستی قرار گرفتند و دستکم ۱۷ فلسطینی شهید و صدها تن مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین شمار زخمی ها و آسیب دیدگان حملات رژیم صهیونیستی به راهپیمایان را تا بامداد شنبه، یک هزار و ۴۱۶ نفر اعلام کرد.

قرار است اعتراضات فلسطینیان در راستای تاکید بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی و محکومیت محاصره نوار غزه ۶ هفته ادامه داشته باشد.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

توجیه جدید عراقچی برای مذاکرات مجدد با غربی‌ها

ترس فرانسه از تحریم آمریکا علیه ایران

هشدار سازمان هواپیمایی اروپا نسبت به پرواز بر فراز شرق مدیترانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha