گزارش پلیس اتریش درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران

گزارش پلیس اتریش درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران

به گزارش سراج24، هرالد سوروس سخنگوی پلیس وین در اظهاراتی پس از حادثه پیش آمده مقابل اقامتگاه سفیر ایران در اتریش اعلام کرد که پلیس در حال جستجوی محل سکونت فرد مهاجم است.

وی همچنین بیان کرد که پیش زمینه تروریستی، انگیزه‌های سیاسی، مذهبی و غیره را نمی‌توان رد کرد.

پلیس اتریش همچنین اعلام کرده بود که احتمال دارد افراد دیگری نیز در این حادثه و طراحی آن دخیل بوده باشند.

 
از سوی دیگر «میشاییل بائوئر» سخنگوی وزارت دفاع اتریش نیز عنوان کرد:‌ زمانی که اقدامات پیشگیری تاثیری از خود نشان نداد، نیروی ما از سلاح استفاده کرد و با نگاه فعلی اقدامات انجام گرفته کاملا درست بوده است.

به گزارش فارس، ساعت 23:30 شب گذشته یک مهاجم اتریشی 26 ساله که هنوز هویتش مشخص نیست، با سلاح سرد سعی داشت به اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران ورود کند که نهایتا در پی درگیری فرد مهاجم با سرباز نگهبان مقابل اقامتگاه مهاجم با شلیک گلوله کشته و سرباز نگهبان هم مجروح شد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در این باره گفت: فرد مهاجم حدود 26 ساله و ظاهرا دارای تابعیت اتریشی است و درباره هویت و انگیزه اقدامش اطلاعی واصل نیست، پلیس اتریش بلافاصله در محل اقامتگاه در حضور می‌یابد و تحقیقات خود را شروع کرده و در یک همکاری خوب موضوع را دنبال می‌کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ما در وین و در تهران با مقامات اتریشی در تماس هستیم و امیدواریم که هر چه زودتر پلیس و مقامات امنیتی دولت اتریش بتوانند به نتایج لازم در تحقیقاتی که از دیشب آغاز کردند برسند و بتوانیم در ساعات آینده گزارش دقیق‌تری از انگیزه فرد مهاجم و هویت آن داشته باشیم.

قاسمی افزود: با آقای عباداله مولایی سفیر ایران در وین صحبت کردم و ایشان در سلامت کامل است و خوشبختانه هیچ گونه خسارتی به ما وارد نشده و فقط در این نزاع و درگیری و هنگام هجوم فرد مهاجم سرباز نگهبان مجروح شده و تحت درمان در بیمارستان است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین عنوان کرد: طبق گزارش دریافتی لینهارت قائم مقام وزارت خارجه اتریش صبح امروز (دوشنبه) با عباداله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین تلفنی صحبت کرد و ضمن احوالپرسی، شدیدا از آنچه که در مقابل اقامتگاه سفیر ایران در وین رخ داد، ابراز تاسف کرده و نگرانی دولت اتریش را از این قضیه اعلام کرده است.

قاسمی افزود: قائم مقام وزیر خارجه اتریش همچنین به سفیر ایران گفته است که نهادهای ذیربط اتریشی در حال بررسی موضوع هستند و با جدیت آن را پیگیری و رسیدگی می‌کنند و اطمینان داده است که هر چه لازم باشد انجام خواهند داد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

نماینده حماس سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت

انگلیس حمله تروریستی به اقامتگاه سفیر ایران در صنعا را محکوم کرد

انصار شریعت مسئولیت انفجار صنعا را بر عهده گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha