نظر وزیر علوم درباره حقوق اعضای هیأت علمی

نظر وزیر علوم درباره حقوق اعضای هیأت علمی

به گزارش سراج24،‌ حذف کنکور یکی از دغدغه‌های دور و دراز آموزش عالی کشور بوده است، اما هنوز راه‌حل مناسبی برای آن یافت نشده و وزیر علوم درباره آن می‌گوید: باید بررسی‌های بیشتری نسبت به این موضوع صورت گیرد.

«منصور غلامی» وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری صبح امروز در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون دکتری در دانشگاه صنعتی شریف در جمع خبرنگاران، گفت: امروز آزمون دکتری طبق روال هر ساله برگزار می‌شود و تغییر خاصی نداریم ولی ظرفیت‌ها به مقدار کمی کاهش یافته است.

وی افزود: ظرفیت دانشگاه آزاد هم با هماهنگی وزارت علوم تنظیم شده است.

غلامی درباره حذف کنکور دکتری گفت: اگر ظرفیت‌ها و تعداد داوطلبان اجازه دهد شاید درباره کم شدن نمره آزمون برنامه‌ریزی کنیم ولی فعلا چنین برنامه‌ای نیست.

وزیر علوم در زمینه حذف کنکور کارشناسی نیز اظهار داشت: قرار بود تا پایان سال 97 مدل جدیدی از سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها اجرا شود که از نظر زمان‌بندی در این زمینه عقب هستیم و احتمالا باید کار کارشناسی دقیقی برای حذف کنکور انجام شود.

به گفته غلامی، در حال حاضر 85 درصد پذیرش در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی است ولی دانشگاه‌هایی که متقاضی بیشتری دارند باید از طریق آزمون، پذیرش دانشجو داشته باشند.
وزیر علوم در پاسخ به سوالی درباره مصوبه مجلس در زمینه حقوق اعضای هیأت علمی نیز گفت: گویا قرار شده حقوق اعضای هیات علمی به صورت پلکانی باشد و طبق قانون عمل می‌شود.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha