اظهارات قربانی اصلی پرونده محرومیت کشتی ایران

اظهارات قربانی اصلی پرونده محرومیت کشتی ایران

به گزارش سراج24، رای نهایی پرونده شکست علیرضا کریمی مقابل نماینده روسیه و حاضر نشدن مقابل کشتی گیر رژیم صهیونیستی روز گذشته در حالی اعلام شد که سنگین ترین محرومیت برای مربی تیم ملی امید کشتی آزاد در نظر گرفته شده بود. حمیدرضا جمشیدی که در کنار علیرضا رضایی در زمان برگزاری کشتی علیرضا کریمی با نماینده روسیه کنار تشک بود و به شاگردش دستور باخت داد،‌ با ۲ سال محرومیت روبرو شده است.


به نظر می رسد قربانی اصلی این پرونده همین مربی بوده که تا به حال نامی هم از او مطرح نشده بود. البته فدراسیون کشتی اعلام کرده به این رای اعتراض می کند تا برای کاهش محرومیت حمیدرضا جمشیدی و علیرضا کریمی آخرین تلاشش را هم انجام دهد.


به همین بهانه با حمیدرضا جمشیدی، مربی علیرضا کریمی در تیم ملی کشتی آزاد امید همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های وی درباره محرومیت ۲ ساله اش را می خوانید.

از محروم نشدن کشتی ایران خوشحالم


با مسئولان فدراسیون بعد از اعلام این رای صحبتی نداشتم. با وجود محرومیت خودم از این نظر خوشحالم که کشتی ایران تعلیق نشد. حالا من مربی نباشم، نفرات دیگری هستند که در این پست ها فعالیت کنند. بودن یا نبودن من زیاد تاثیرگذار نیست و مربیان خیلی خوبی هستند که می توانند در تیم ملی فعالیت کنند. اگر خدایی ناکرده کشتی گیران نمی توانستند در مسابقات آسیایی و جهانی حاضر شوند و با محرومیت روبرو می شدیم، خیلی ناراحت کننده بود. به هر حال این همه جوان با انگیزه تلاش و تمرین می کنند و اگر محرومیتی در کار بود، همه آنها ناامید می شدند.

برای کریمی نگران بودم


من برای علیرضا کریمی هم نگران بودم که ممکن بود با محرومیت سنگینی روبرو شود. خوشحالم که محرومیت او هم کمتر از من است و می تواند در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی سال آینده شرکت کند. محرومیت ۲ ساله من هم فدای سر ایران و کشتی.

من گفتم باید ببازی، نه رضایی


شاید تصور این بود که علیرضا رضایی به عنوان مربی علیرضا کریمی محروم می شود؛ اما من به عنوان مربی اصلی کنار تشک بودم. حتی چلنج را برای اعتراض من به تشک انداختم. آن صدایی هم که در فیلم مسابقه می آید و یک مربی به کریمی می گوید باید ببازی، من هستم. نمی خواهم تقصیر را بر گردن نفر دیگری بیاندازم و صراحتا می گویم که این موضوع به من مربوط می شد.

هنوز هم می گویم بهترین تصمیم را گرفتیم


با توجه به شرایطی که پیش آمده بود، من هنوز هم می گویم که بهترین تصمیم را گرفتیم. اگر علیرضا کریمی آن مسابقه را می برد و بعد از آن مقابل کشتی گیر اسراییلی مسابقه نمی داد، نماینده روسیه هم حذف می شد. بدین ترتیب با توجه به نفوذ روس ها آن ها هم این پرونده را پیگیری می کردند و می توانم بگویم که تعلیق کشتی ایران قطعی بود. دقیقا مسابقه نمایندگان آمریکا و اسراییل همزمان بود و یک دقیقه زودتر به پایان رسید. ما فرصتی برای تصمیم گیری نداشتیم و آن موقع بود که به کریمی گفتم باید ببازی. با این حال او صدای مرا نمی شنید و مجبور شدم که چلنج را درون تشک بیاندازم و حتی یک کارت زرد هم گرفتم. وقتی به علیرضا گفتم که باید ببازی، او شوکه شده بود.

من قربانی شدم؛ اما فدای سر ایران


شاید در این ماجرا بیش از همه من قربانی شدم؛ اما این محرومیت فدای سر ایران و جوان هایی که می خواهند در مسابقات آسیایی و جهانی حاضر شوند. مهم این بود که کشتی ایران تعلیق نشود. حالا هم من نمی توانم چیز خاصی بگویم و مطمئنم که خادم همچنان پیگیر است تا محرومیت من کم شود.

مربی همیشه مظلوم است


در این مدت نه تنها از من توسط فردی یا نهادی تقدیر نشد،‌ بلکه حتی کسی اسمی هم از من نبرد. همیشه مربیان مظلوم هستند و تمامی کاسه و کوزه ها سر مربیان شکسته می شود. به هر حال این خطر برای کشتی ایران به خیر گذشت.

کریمی ضربه روحی شدیدی خورد


علیرضا کریمی همان جا هم که مدال نگرفت، ضربه روحی شدیدی خورد. او یک بار هم مدال طلا را در سال ۲۰۱۳ به همین دلیل از دست داده بود. الان هم مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی را از دست می دهد و بازگشتش سخت خواهد شد. به هر حال مسئولان باید برای او کاری انجام دهند و به فکرش باشند.
منبع: ورزش سه
 

اخبار مرتبط

اسامی اعضای کمیته های فنی رقابت های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی کشور اعلام شد

معرفی داوران ایرانی در رقابت های کشتی فرنگی جام تختی

تیم ملی کشتی آزاد ایران به جام جهانی روسیه می‌رود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha