لاتاری؛ برفوش هست و فروشنده نیست

لاتاری؛ برفوش هست و فروشنده نیست

به گزارش سراج24، وحید جلیلی، فعال رسانه‌ای و فرهنگی، درباره نادیده گرفتن فیلم‌ «لاتاری» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در کانال تلگرامی نوشت:

 لاتاری؛ برفوش هست و فروشنده نیست و همین است که اذیتشان می‌کند.این برفوش‌ها بساط آن حراجی‌ها را – که به‌فروش گذاشته‌اند همه چیز را در پیاده‌روهای کن و برلین و  قطر و  دبی - به‌هم می‌زند.

"در کوی ما؛ شکسته دلی می‌خرند و بس!بازار خودفروشی از آن سوی دیگر است".آن سوی دیگرِ خلیج فارس، کارگردان‌های فیلم فِرَنس، می‌گردند دنبال "شیخه‌ای" که اسپانسر خودفروشنده‌ای باشد، خواهر امیری که به اسیری گرفته باشد خواهرانی را در گریز از بازار خودفروشان.


 
 لاتاری؛ فیلم فارسی هست و فیلم فِرَنس نیست. یادآور داش‌آکُل است و  قیصر و  تنگسیر و صد البته بالاتر از آن‌ها؛ که نه از گزمه محل که حالا از ژاندارم کدخدا عبورکرده. و آن گزمه را هم سر غیرت آورده. 
 
 کاکا رستم‌ها بنشینند سر جایشان! که از رستم و  فردوسی  اسمش را دارند فقط. و کارشان کشتن داش آکل‌ها و قیصرها و شیرممّدها و موسی‌هاست.

موسی داش‌آکُل نیست که بزنیدش ناغافل.از  مسجد می‌آید و نه  میخانه. تلو تلو نمی‌خورد. و همین است که اذیتتان می‌کند.آواز مستانه‌اش؛ اولین دیالوگش؛ مرگ بر آمریکاست. و می‌ترسند از او توله‌های سگ زرد؛ که حالیشان می‌کند: 

آری، لات است لاتاری؛و چه خوب؛ در این اوضاع اِوا خواهری! که صداوسیمای جمهوری اسلامی هم صدا نازک می‌کند به محکومیت غیرت در دهه فجر!و به هفت آب شسته نخواهد شد بی‌آبرویی رسانه ملی با رقص عربی چندش‌آورش برای دلبری از روشنفکریِ چرک.

کاش بفهمند که راضی نمی‌شود روشنفکری به مدلینگ. و دست نمی‌کشد تا... . که نمی‌فهمند.

اخبار مرتبط

تاسف صدرعاملی برای نداشتن یک مکان ثابت در جشنواره فیلم فجر

کاش نشست‌های خبری هم میان مجریان در جشنواره فیلم فجر، قرعه کشی می‌شد

۵ سینماگر آثار حاضر در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را داوری می کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha