مصلح:

2 قهرمانی پرسپولیس در کمتر از یک سال شگفت‌انگیز است

2 قهرمانی پرسپولیس در کمتر از یک سال شگفت‌انگیز است

به گزارش سراج24، «شایان مصلح» در خصوص حضورش میان کودکان کار و فوتبالی که با آنها بازی کرد، گفت: به پیشنهاد یکی از دوستانم در جمع بچه‌های کار حاضر شدم و بعد از تمرینی که با پرسپولیس انجام دادم با این کودکان هم فوتبال بازی کردم. آنها بچه‌های صاف و ساده‌ای هستند که واقعاً از حرف زدن با این بچه‌ها لذت بردم. واقعاً فضای متفاوتی میان این بچه‌هاست. خوشحال بودم که آنها را خوشحال و پرانرژی می‌بینم. باید بدانیم که بچه‌های کار بیش از هر چیزی به توجهات معنوی نیاز دارند، آنها مثل بچه‌های عادی هستند که به توجه و محبت نیاز دارند.

وی در مورد اینکه چه کاری از دست مردم برای کمک به این بچه‌ها ساخته است، گفت: من از مردم می‌خواهم که به بچه‌های کار به چشم مزاحم نگاه نکنند البته خوشبختانه این روزها جمعیت‌ها و کمپین‌های مختلفی برای کمک به کودکان کار به راه افتاده است و تلاش می‌کنند تا نوع نگاه به این بچه‌ها را عوض کنند. گاهی وقتی پشت فرمان و در ترافیک هستیم این بچه‌های کار برای فروش محصولاتشان به سراغ ما می‌آیند اما برخی‌ها به چشم مزاحم به آنها نگاه می‌کنند و می‌خواهند آنها را از خودشان دور کنند اما باید در نظر بگیریم که اینها بچه‌های خودمان هستند اما دست تقدیر باعث شده که شرایط زندگی‌شان اینگونه باشد. آنها مجبور هستند برای کمک به خانواده کار کنند وگرنه چه کسی راضی است که فرزند ۱۰ ساله‌اش را به خیابان بفرستد تا کار کند؟ شاید این بچه‌ها به مسائل مالی نیازمند باشند اما مهم‌تر از این کمک‌های مالی توجه کردن و مورد احترام قراردادنشان است. شاید نیاز نداشته باشیم که از آنها خرید کنیم اما با آنها رفتار آزار دهنده انجام ندهیم و رفتاری در شأن بچه‌های خودمان با آنها انجام دهیم.

مدافع پرسپولیس خاطرنشان کرد: دوستان زیادی دارم که در این زمینه زحمت می‌کشند، قرار است بچه‌های دیگر پرسپولیس را هم به دیدن کودکان کار بیاوریم چرا که خوشبختانه بازیکنان پرسپولیس در اینگونه کارهای خیر و خداپسندانه حضور فعالی دارند. فوتبالیست‌ها هم زندگی سختی داشتند، این بچه‌ها وقتی می‌بینند که فوتبالیست‌ها هم در دوران کودکی زندگی سختی داشتند اما با تلاش به موفقیت رسیدند برای آینده زندگی دلگرم می‌شوند و می‌دانند که اگر آنها هم تلاش کنند می‌توانند در زندگی به موفقیت برسند.

مصلح که این روزها حضور پررنگی در جشنواره فیلم فجر دارد درباره فیلم‌هایی هم که دیده افزود: فیلم لاتاری را دیدم، خیلی فیلم خوبی بود. من علاقه زیادی به فیلم دیدن دارم و حتی زمانی که شهرستان بودم به تهران می‌آمدم تا فیلم ببینم الان هم به لطف دوستان به جشنواره می‌روم و فیلم‌ها را می‌بینم و توصیه می‌کنم که همه این فیلم را ببینند چرا که درباره اتفاقاتی است که در جامعه ما می‌افتد و به نظر من به بهترین نحو این فیلم اکران شد. نمی‌خواهم داستان فیلم را تعریف کنم اما توصیه می‌کنم که همه این فیلم را ببینند.

مدافع پرسپولیس درباره دیدار فردای این تیم مقابل نفت آبادان هم اظهارداشت: من تا به حال در آبادان بازی نکردم اما می‌دانم که همیشه بازی کردن در آبادان سخت است و مردم این شهر عاشق فوتبال و نفت هستند که امتیاز گرفتن مقابل آنها واقعاً کار سختی است اما ما نیاز به بردن داریم، تیمی که می‌خواهد قهرمان شود به نام حریفش نگاه نمی‌کند و برای بردن وارد زمین می‌شود، امیدوارم که فردا دست پر از زمین خارج شویم و فکر می‌کنم با کسب ۲ برد دیگر تا حد زیادی وضعیت قهرمانی ما در لیگ برتر مشخص خواهد شد. اگر بتوانیم در همین بازی‌های آینده قهرمانی‌مان را قطعی کنیم اتفاق ویژه‌ای رخ خواهد داد چرا که در یک لیگ در کمتر از یک سال دو بار قهرمان می‌شویم و این یک اتفاق فوق‌العاده است. البته ما در سوپر جام هم قهرمان شدیم و متأسفانه فقط جام حذفی را از دست دادیم.

وی ادامه داد: هوای آبادان نسبت به تهران گرمتر است و ما با آب و هوای این شهر آشنا نیستیم اما می‌دانیم که در شهری مثل آبادان بازی کردن واقعاً سخت خواهد بود. من در بوشهر فوتبال بازی کردم و آنجا فضایی شبیه آبادان دارد که همه مردم طرفدار تیم شهرشان هستند. در بوشهر همه طرفدار شاهین و در آبادان همه طرفدار نفت هستند و امتیاز گرفتن مقابل چنین تیم‌هایی کار دشواری است.

بازیکن تیم پرسپولیس در مورد اینکه گفته شده که قرار است پست او تغییر کند و به پست فوروارد برود، اظهارداشت: باید بگویم که من آماده بازی در هر پستی هستم که برانکو بخواهد، من حتی در دفاع وسط و دفاع چپ بازی کردم و هر پستی که برانکو صلاح بداند به زمین می‌روم حتی در یکی دو بازی هم مقابل سیاه‌جامگان و گسترش فولاد در پست فوروارد به میدان رفتم البته آقای پیوس و برخی دیگر از پیشکسوتان عزیز توصیه‌هایی کرده‌اند که من می‌توانم در پست مهاجم هم بازی کنم اما فعلاً آقای برانکو از من در پست مدافع بازی می‌کند هرچند که این آمادگی را دارم که هر پستی که آقای برانکو بخواهد به میدان بروم.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

برتری سپاهانی‌ها برابر پیکان در هفته هجدهم

برتری تراکتورسازی برابر استقلال تهران

شاگردان زلاتکو کرانچار در پژوهشگاه صنعت نفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha