دستگیری گل آقا به اتهام سرقت

دستگیری گل آقا به اتهام سرقت

به گزارش سراج24، سارقی که گل آقا نام داشت با شیوه‌ای خاص دست به سرقت از فروشندگان لوازم خانگی می‌زد، بالاخره بعد از دو ماه دستگیر شد:

سرهنگ دوم صادق ضرونی رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید گفت: از  دو ماه قبل برخی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کردند که فردی با فروشگاه آنان تماس گرفته و سفارش خرید لوازم خانگی را داده و درخواست کرده که این لوازم به آدرسش ارسال و در همان محل نسبت به تسویه حساب اقدام شود، اما در آن محل مورد سرقت از سوی سارقان قرارگرفته و سفارش دهنده نیز ناپدید شده است که بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: در تحقیقات ماموران مشخص شد که تمامی مالباختگان به شیوه‌های مشابه مورد سرقت قرار گرفته بودند. آن‌ها در این باره به ماموران پلیس گفتند که سارقان از طریق تماس تلفنی با فروشگاه‌هایشان و ثبت سفارش خرید اجناس مختلف همچون کولر گازی، جاروبرقی، لوازم خودرو و...، از آنان می‌خواستند که اجناس را به وسیله آژانس یا وانت بار به آدرس ارائه شده بفرستند.


به گفته رئیس کلانتری ابوسعید،سارقان محل ارجاع کالا را درمحل‌های شلوغ، پرتردد و پرترافیک انتخاب می‌کردند تا امکان پارک کردن برای رانندگان خودروهای حامل اجناس وجود نداشته باشد و آن‌ها بتوانند با همین بهانه نقشه خود را اجرایی کنند.

یکی از مالباختگان در این باره به ماموران پلیس گفت: راننده باتوجه به نبود جای پارک به ناچار با فرد سفارش دهنده کالا تماس گرفته و اعلام کرده بود که در موقعیت حضور دارد، اما جای پارک نیست که در واکنش به این اظهارات متهم از او خواسته بود که خودرو را پایین‌تر از محل پارک کرده و با فاکتورها برای پرداخت هزینه مراجعه کند که با ترک خودرو و رفتن راننده به محل برای تحویل فاکتور به خریدار، همدستان متهم سریعا به محل پارک خودرو رفته و با سوء استفاده از غفلت رانندگان اقلام سفارش داده شده را ربوده و با وسیله‌ای دیگر به سرعت از محل متواری شدند.

ماموران پلیس در ادامه اقدامات خود با بررسی شیوه و شگرد سارقان و ساعات سرقت‌ها و رصد اطلاعاتی منطقه، سرانجام با وانت باری که یکی از سفارش‌ها را حمل کرده بود، روبه رو شدند و آن را تحت نظر قرار دادند، همه چیز مانند ماجرایی پیش رفت که مالباختگان دیگر شرح داده بودند و همین موضوع شک مأموران را افزایش داد.

با مراجعه وانت بار با بار لوازم خودرو، راننده خودرو با سفارش دهنده تماس گرفته و خودرو را در گوشه‌ای پرت مقابل یک مرکز درمانی رها کرد، پس از آن متهم اصلی به محل پارک خودرو رفته و در حال سرقت بار خودرو بود که سریعا توسط عوامل کلانتری دستگیر و همراه با شاکی به کلانتری انتقال داده شد.

متهم که "گل آقا" نام داشت، تحت بازجویی قرار گرفته و با استفاده از بازجویی فنی و روش‌های پلیسی به چندین مورد سرقت به همین روش اعتراف و دو نفر از همدستان خود را نیز معرفی کرد و اقدامات قانونی برای شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار قرار گرفت.

به گفته رئیس کلانتری 112 ابوسعید،هشت تن از شکات در همان لحظات ابتدایی دستگیری متهم شناسایی و برای اعلام شکایت به کلانتری مراجعه کردند و پرونده متهم  برای سیر مراحل قانونی به دادسرای ناحیه ۱۱ ارسال شد.
منبع: میزان
 

اخبار مرتبط

ثبت سرقت خودرو و استعلام خودروهای مکشوفه در نرم‌ افزار موبایلی «پلیس من»

چرا سارقان سلبریتی‌ها زودتر دستگیر می‌شوند؟

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی شیطان صفت خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha