مروری بر عملکرد روزنامه دولت؛

صدا وسیما بدتر از امریکا و اسرائیل است؟! +جدول

صدا وسیما بدتر از امریکا و اسرائیل است؟! +جدول

 به گزارش سراج24،چندی پیش روزنامه ایران در گزارشی با عنوان «تریبون یک طرفه «صدا و سیما» به روایت آمار» با بررسی میهمانان برخی از برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما در بازه زمانی محدود یک هفته، مدعی شد که رسانه ملی فقط به منتقدین دولت تریبون می‌دهد و تلاش کرد تا ادعای خود را مبنی بر حضور پررنگ مخالفان دولت در برنامه‌های تلویزیونی اثبات کند. پس از آن شنبه این هفته روزنامه اعتماد در صفحه جامعه خود گزارشی دقیق و مستند از تمامی برنامه‌های گفت ‌وگو محور سیما منتشر کرد که نشان می دهد ۷۷ درصد از میهمانان برنامه های زنده و پرمخاطب تلویزیون را در دی ماه ۹۶ نماینده یا موافقان دولت تشکیل داده‌اند و در ۲۳ درصد دیگر برنامه‌ها هم در بیشتر موارد یک نماینده یا موافق دولت درکنار منتقد حضور داشته است.

واقعیت اینست که بررسی عملکرد روزنامه ایران در ماه‌های اخیر در قبال صداوسیما نشان می‌دهد که این روزنامه با انتشارمطالب غیرواقع، شایعات و برخی سیاه نمایی‌ها، تخریب رسانه ملی را در دستور کار خود قرار داده است، صحت این ادعا بررسی گزارش دقیق و مستندی است که نشان می‌دهد روزنامه ایران در دی ماه،  ۶۸ عنوان مطلب، گزارش، یادداشت و یا طنز در قالب نقدهای غیرواقعی درباره صدا وسیما منتشر کرده است که تقریبا می شود روزی دو مطلب علیه رسانه ملی. جدول ذیل عناوین مطالب منتشر شده در روزنامه ایران در خصوص صداوسیما در دی ماه ۹۶ را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

مدیر تلویزیون دوران پهلوی در تلویزیون+ عکس

اولویت نماینده محترمه چیست؟

در مقابل بررسی عملکرد این روزنامه که یکی از مهم ترین رسانه‌های دولت به شمار می‌رود، در همین بازه زمانی در انتشار اخبار مرتبط با مواضع خصمانه آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان قسم خورده نظام،  بیانگر نکته مهمی است.

روزنامه ایران در دی ماه ۹۶ از مجموع ۶۴ مطلبی که در قالب خبر، یادداشت، مصاحبه، تحلیل و ترجمه درباره سیاست های امریکا و رژیم صهیونیستی منتشر کرده است فقط در ۳۵ مطلب به انتقاد صریح از سیاست‌های ترامپ و رژیم صهیونیستی در قبال جمهوری اسلامی ایران پرداخته است و سایر مطالب به صورت خبر و برای اطلاع رسانی از برخی اقدامات امریکا و رژیم صهیونیستی بوده است که شرح آن در جدول ذیل آورده شده است.

براساس این تحقیق مستند روزنامه ایران ارگان رسمی دولت در دی ماه امسال، ۶۸ خبر منفی علیه رسانه ملی به صورت نقدهای غیرواقعی منتشر کرده است و درمقابل درباره سیاست های خصمانه امریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران فقط حدود ۳۵ خبر به صورت انتقاد صریح داشته است.

می توان براساس این تحقیق مستند گفت که از منظر روزنامه ایران صدا وسیما بسیار بدتر و خطرناک تر از امریکا و رژیم صهیونیستی به شمار می رود و باید روزی بیش از دو خبر منفی علیه تریبون جمهوری اسلامی منتشر کرد در حالی که برای امریکا و اسرائیل روزی حدود یک خبر انتقادی کافی است!

 

اخبار مرتبط

بحرین ادامه‌دهنده راه امارات در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

پاکستان: هرگز اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم

سیطره و نفوذ رژیم صهیونیستی در جشنواره‌های بین المللی فیلم کن و برلین

0 نظر

ارسال نظر

capcha