تحولات میدانی شمال سوریه ۲۱ روز پس از حملات سنگین ارتش ترکیه/ گورستان‌ عفرین هم از عملیات شاخه زیتون اردوغان در امان نماند + تقشه میدانی و تصاویر

تحولات میدانی شمال سوریه ۲۱ روز پس از حملات سنگین ارتش ترکیه/ گورستان‌ عفرین هم از عملیات شاخه زیتون اردوغان در امان نماند + تقشه میدانی و تصاویر

به گزارش سراج24،عملیات نیروهای زمینی ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات تحت عنوان «شاخه زیتون» در شمال استان حلب سوریه وارد بیست و یکمین روز شده و درگیری‌های سنگین در مناطق مختلف عفرین ادامه دارد.

از حومه شمال غرب منطقه «اعزاز» خبر می رسد، تحولات میدانی همچنان به سود نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی است و شبه نظامیان کُرد تاکنون موفق به بازپس گیری مناطق «بازی باغ، قسطل جندو و ارتفاعات برصایا» نشده اند. درگیری ها در محور غربی این مناطق در جریان است.

نیروهای ارتش ترکیه و تروریست های موسوم به سپر فرات در حومه شمال غرب منطقه «دیرصوان» هم با پشتیبانی دقیق جنگنده ها و آتش توپخانه توانستند مواضع خود را در شهرک «عبودان» تثبیت کنند و مناطق مهم «بلبل، قورنه، زعره، علی کار، باکی اوباسی» را به اشغال خود دربیاورند.

** برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از تسلط نیروهای متجاوز بر ۷۰ درصد روستای مرزی و مهم «شنگال» هم خبر داد و گفت: پیشروی های سریع نیروهای اشغالگر نتیجه حملات سنگین جنگنده ها و آتش توپخانه ارتش ترکیه است.

وی با بیان این که تلاش شبه نظامیان کُرد تاکنون برای بازپس گیری مناطق اشغال شده نتیجه نداده است، افزود: وضعیت میدانی در حومه غربی مناطق «مرویه، جندیرس و محبه» تغییر محسوسی نداشته است و کنترل این نقاط میان طرفین دست به دست می شود.

این منبع میدانی تصریح کرد: اگر چه شبه نظامیان کُرد موفق با بازپس گیری برخی مناطق نشده اند اما در روزهای گذشته تعدادی زیادی از خودروهای نظامی و چند تانک ارتش ترکیه را در جریان درگیری ها منهدم کرده اند.

وی افزود:  اشراف و شناخت میدانی شبه نظامیان کُرد از مناطق درگیری، خسارت های سنگینی را هم به عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات وارد کرده تا جایی که دهها نفر از جمله «ابوعباس» یکی از فرمانده هان ارشد تروریست ها هم به هلاکت رسید.

** برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

رسانه های وابسته به دولت ترکیه مدعی هستند در ۱۵ روز گذشته موفق شده اند ۲۸ منطقه را از تصرف شبه نظامیان کُرد خارج کنند و به کنترل خود در بیاورند اما منابع میدانی در این خصوص اعلام کردند حدود ۱۵ منطقه به اشغال نیروهای متجاوز درآمده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، درگیری های سنگین میان شبه نظامیان کُرد و نیروهای ارتش ترکیه در مناطق «الشیخ جدید و راجو» ادامه دارد؛ منابع کُرد مدعی هستند در جریان کمین دقیق در این  محور ۲۰ نظامی ارتش ترکیه کشته و زخمی شدند.

از مناطق دیگر سوریه چه خبر؟

آخرین تحولات میدانی غوطه شرقی دمشق؛ درگیری های سنگین و پیشروی‌های متر به متر در جنوب شهرک حرستا + نقشه میدانی

از سویی دیگر، جنگنده های ارتش ترکیه مناطق مسکونی و مواضع شبه نظامیان کُرد را در نقاط مختلف کُردنشین شمال استان حلب سوریه به شدت هدف قرار می دهند؛ گورستان های عفرین هم مکان های دیگری به شمار می آیند که از حملات جنگنده های ارتش ترکیه در امان نمانده اند.

به گزارش مشرق، در ۱۵ روز گذشته، حدود ۹۵ تن از شهروندان کُرد از جمله ۴۵ کودک و زن در جریان حملات نیروهای ارتش ترکیه جان باختند. ۲۵۰ تن دیگر از شهروندان کُرد هم در جریان این حملات مجروح شدند.

تلفات غیرنظامیان در حملات ارتش ترکیه به خاک سوریه
در حملات ارتش ترکیه به خاک سوریه تا کنون 45 زن و کودک جان باخته اند
تلفات این حملات نزدیک به یکصد نفر بوده است
کودکان قربانی حملات ارتش ترکیه به عفرین و دیگر نقاط شمال سوریه هستند
نیمی از کشته های حملات ترکیه زنان و کودکان هستند

 

اخبار مرتبط

حریری رأی خود را به صندوق انداخت/ روند رأی گیری کند است

موگرینی خواستار انجام تحقیقات در مورد کشتار فلسطینیان شد

واکنش شاه‌سعودی به خشم عربستانی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha