رحمتی چند قدم تا جاودانگی

رحمتی چند قدم تا جاودانگی

به گزارش سراج24، رحمتی پس از چند هفته نیمکت نشینی در استقلال بازهم به گلر شماره یک استقلال تبدیل شده است و شفر دوباره از او استفاده می کند.

سیدمهدی رحمتی دروازه بان شماره یک آبی پوشان پس از شکست تیمش در هفته پنجم برابر پدیده مشهد، به نیمکت منتقل شد و تا هفته بیستم از روی نیمکت تکان نخورد. رحمتی که رکورددار بیشترین کلین شیت در تمامی ادوار لیگ برتر ایران شناخته می شود، طولانی ترین دوره نیمکت نشینی در لیگ برتر را تجربه کرد و حدود یک نیم فصل شاهد هنرنمایی حسین حسینی بود. پس از آنکه حسینی جوان رکورد تاریخی گل نخوردن را در بازی با سایپا تثبیت کرد و در همان بازی هم گل خورد، شفر آلمانی برای اولین بار از زمان حضورش در استقلال، رحمتی را به میدان فرستاد.

    در همین رابطه بیشتر بخوانید:
    آغاز عصر جدید کلین شیت های استقلال!

رحمتی در دیدار برابر پارس جنوبی جم موفق شد برای هشتادمین بار در تیم استقلال کلین شیت کند و از این حیث رکورد بسیار درخشانی ثبت کند. دروازه بان شماره یک آبی پوشان برای رسیدن به هشتادمین کلین شیت در استقلال، کار مهمی در بازی با پارس جنوبی جم انجام داد و یک پنالتی حریف را به خوبی مهار کرد. تعداد کلین شیت های رحمتی در استقلال از مجموع کلین شیت های هر دورازه بان در تمامی تیمها (به جز رحمان احمدی) بیشتر است. به عنوان مثال، مجموع کلین شیت های سوشا مکانی در تمامی تیم هایش در لیگ برتر ایران ۷۸ بازی است، که این آمار از تعداد کلین شیت های رحمتی فقط در تیم استقلال کمتر است.

مهدی رحمتی در بازی پارس جنوبی جم برای یکصد و هشتمین بار بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. سیدمهدی رحمتی در این فصل برای هفتمین بار در ترکیب استقلال به میدان رفت و کاپیتان تیمش بود تا تعداد بازی هایی که این دروازه بان بازوبند کاپیتانی را هم بسته، در مجموع به ۱۰۸ بازی برسد. حالا رحمتی برای در اختیار گرفتن رکورد بیشترین کاپیتانی استقلال تهران در لیگ برتر، دو کاپیتان پیشین این تیم را بالاتر از خود دارد؛ محمود فکری و فرهاد مجیدی. رحمتی در بهترین حالت در فصل جاری می تواند خود را به رده دوم برساند اما برای آنکه رکورددار بیشترین کاپیتانی باشد، باید حداقل یک فصل دیگر در این تیم حضور داشته و البته در ترکیب تیمش بازی کند.
منبع: وب سایت برنامه نود
 

اخبار مرتبط

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha