دیدار جانسون با همتای سعودی در «جده»

دیدار جانسون با همتای سعودی در «جده»

به گزارش سراج24،«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس، جمعه (دیروز)، در سفر به عربستان سعودی با «عادل الجبیر» همتای سعودی‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد.

جانسون که در چارچوب سفر دوره‌ای‌اش به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و منطقه از جمله امارات و عُمان، اکنون در عربستان به سر می‌برد، در دیدار با الجبیر به بررسی روابط دوجانبه دوستانه و جدیدترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.

به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وزیر خارجه انگلیس درباره تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران در روابط با دوحه و قضایای امنیتی و دوجانبه، نیز با همتای سعودی‌اش رایزنی کرد. همکاری دوجانبه در مقابله با تهدیدهای مشترک مربوط به افراطی‌گری و تروریسم از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو طرف بود.

جانسون در ادامه حضورش در عربستان قرار است با شاه سعودی و ولی‌عهد او درباره مسائل مختلف از جمله اوضاع یمن و بحران در روابط با دوحه گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه انگلیس پیش از این در بیانیه‌ای با متهم کردن ایران به تلاش برای بی‌ثباتی در منطقه، اعلام کرد که جانسون علاوه بر گفت وگو در زمینه جلوگیری از اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه، بر اهمیت توافق هسته‌ای با ایران تاکید خواهد کرد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha