آیت‌الله نوری‌همدانی:

اعتراض به مشکلات اقتصادی "حق شرعی و قانونی" است

اعتراض به مشکلات اقتصادی "حق شرعی و قانونی" است
به گزارش سراج24،  آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار سردار مجتبایی رئیس پلیس قم و جمعی از اعضای برگزاری کنگره قرآنی نیروی انتظامی قم که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، اظهار داشت: قوای انتظامی در حوادث اخیر با الهام‌گیری از تعالیم اسلامی اقدامات بسیار ارزنده‌ای را انجام داد، اسلام نقش قابل‌تقدیری را برای قوای انتظامی و نیروهای حافظ امنیت کشور قائل است.
 
وی افزود: جریان‌های اخیر در کشور را باید به‌درستی  تبیین و تحلیل کرد، این جریان در ابتدا از مطالبه بحق مردم شروع شد و این نیز شرعاً و قانونا حق مردم است که در برابر مشکلات و سختی‌های اقتصادی دست به اعتراض بزنند.
 
مرجع تقلید شیعیان گفت: اقتصاد مقاومتی اگر اجرا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود و مردم نیز امروز بعد از گذشت از 10 ماه از وعده‌های مسئولان و عدم مشاهده تغییرات لازم در سفره خود کاسه صبرشان لبریز شده و به خیابان‌ها آمدند تا مگر هشداری بر مسئولان در رسیدگی به امورات آن‌ها شود.
 
استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر ضرورت هشیاری مردم در برابر توطئه‌های دشمنان تصریح کرد: دشمن از مطالبات به‌حق مردم در رسیدن به خواسته‌های به‌حق سوءاستفاده کرد، در این عرصه تمام دشمنان انقلاب اسلامی دست‌به‌کار شدند و درصدد رسیدن به اهداف تعیین‌شده بودند که حرکت خودجوش و انقلابی مردم سبب شد تا این توطئه از بین برود.
 
وی تأکیدکرد: دشمنان هنوز به عمق نظام ولایی پی نبرده‌اند، هیچ قدرتی در دنیا توان و قدرت مردمی موجود در نظام ولایی را ندارد و از همین منظور نیز آن‌ها نمی‌توانند با این قبیل اقدامات با نظام اسلامی مقابله کنند.
 
آیت‌الله نوری همدانی برگزاری کنگره قرآنی در نیروی انتظامی را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: مسئله قرآن کریم در نیروی انتظامی‌ ارزنده بوده که باید تداوم داشته باشد، برنامه‌های انجام‌شده در این زمینه با قدرت و دقت بیشتری ادامه داشته باشد، باید در کنار داشتن حافظان و قاریان فراوان قرآن کریم این ظرفیت‌های موجود را برای پاسخگویی به شبهه‌افکنان به دنیا نشان داد.
 
 استاد برجسته حوزه علمیه  با اشاره به دشمنی سعودی‌ها با ارکان امت اسلام، عنوان کرد: شعار خادم‌الحرمین که سران سعودی آن را سر می‌دهند شعاری دروغین است چراکه آن‌ها در باطن پیرو کشورهای ستمگر بوده و برای کشتن کودکان و زنان در یمن و سوریه هزینه‌های میلیاردی صرف می‌کنند.
 
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

جزئیات جلسه محرمانه آمریکایی‌ها در عراق برای آشوب در ایران/ آشوب‌های اخیر چه هدفی را دنبال می‌کرد؟

ارمغان آشوب‌های تهران برای کتابفروش‌ها

اتمام حجت رئیس دادگاه انقلاب تهران با اغتشاشگران

0 نظر

ارسال نظر

capcha