«سراج 24» گزارش می‌دهد

امروز؛پاسداشت متفاوت برای بزرگ‌مرد رسانه انقلاب/ ایستاده مقابل زور و ترور/ رازِ عصر نادر طالب زاده

امروز؛پاسداشت متفاوت برای بزرگ‌مرد رسانه انقلاب/ ایستاده مقابل زور و ترور/ رازِ عصر نادر طالب زاده

گروه فرهنگی سراج24: نادر طالب زاده شخصیت مهمی در فضای فرهنگی و رسانه ای ایران است. امروز اتفاقی می‌افتد که نباید از کنار آن ساده گذشت. برای اولین بار چند جوان پیدا شده اند و نادر طالب زاده را راضی کردند تا برایش مراسم پاسداشت برگزار کنند. این اتفاق را نباید مانند همه همایش های بی خاصیت روزانه دانست که برگزار می شوند تا صرفا بودجه ای خرج شود و کسی هم پشت تریبون بیاید و حرف های بی خاصیت تر از برنامه را بر زبان بیاورد. پاسداشت نادر طالب زاده با همه اتفاقات فرهنگی و همایش های کوچک و بزرگ دیگر متفاوت است. این مراسم امروز دوشنبه از ساعت 15 در نخلستان اوج واقع در تهران، خیابان طالقانی، خیابان مظفر شمالی برگزار می‌شود.

طالب زاده بر گردن بسیاری از فعالان رسانه‌ای ایران و حتی فراتر از ایران حق دارد. او در تربیت مستندسازان و خبرنگاران ایران و انقلاب همت بی سابقه ای داشته و حالا بسیاری از مدیران رسانه‌ای و برنامه‌سازان تلویزیونی در ایران و لبنان شاگرد نادر طالب زاده هستند. وقتی حزب الله لبنان قوت می‌گیرد،‌همه فکر رسانه‌ای برای جریان انقلابی لبنان هستند. نخستین نیروهایی که با مدیریت طالب زاده تربیت می شوند و آموزش می بینند خیلی زود به خروجی های مهم و دیدنی می رسند. آنها اول از همه ساخت کلیپ های کوتاه را آموزش می بینند اما استاد چیزی از دانشش را برای فرزندان انقلابی اش دریغ نمی کند.

شبکه جهانی المنار فرزند همان جلسات و همان کلاس های طالب زاده است. در شرایطی که بیشتر از 3 دهه از انقلاب اسلامی گذشته بود همین شاگردان لبنانی بودند که با آموزش کامل همه فنون از استاد بی دریغشان، نخستین مستند را درباره شخصیت امام خمینی(ره) می سازند. مستند «امام روح الله» خیلی زود به تلویزیون ایران هم رسید و برای همه پخش شد.

وحید جلیلی حرف دقیقی درباره نادر طالب زاده می گوید، او معتقد است که عبور طالب زاده از رسانه‌های دنیا و حضورش در جریان رسانه‌ای ایران به نوعی فرار مغزها به داخل بوده است! طالب زاده در این سال‌ها برنامه های مهمی مثل «راز» و «عصر» را به تلویزیون آورده است. «راز» 5 سال روی آنتن بود و همه چیز را برای مردم موشکافی می کرد، از موضوعات بین المللی گرفته تا جدی ترین و جزئی ترین مشکلات اجتماعی داخلی مانند اعتیاد، فقر، بی کاری، آب آشامیدنی در خوزستان و ... .

با همین سوژه ها نادر طالب زاده همیشه در فضای رسانه ای کنار عموم مردم ایران و مخصوصا حامی آسیب دیده‌ها و مستضعفین بوده است. در دوربین طالب زاده جایی برای اشرافی گری و حرف های درشت و بی خاصیت نیست. حالا او برنامه تلویزیونی «عصر» را هر هفته در شبکه افق سیما روی آنتن می‌برد. او به واژه «عصر» بسیار حساسیت دارد و معتقد است که «عصر» آنقدر مهم است که قرآن هم به آن قسم خورده است. او می‌گوید انقلاب اسلامی ایران عصر و زمانه را وارد مرحله جدیدی کرده است. موتور محرک همه این نهضت انقلابی مردم ایران، خون‌خواهی حضرت حسین (علیه السلام) بوده است و حالا در دنیا این ما هستیم که «عمل» می‌کنیم و بقیه «عکس العمل» هستند.

نادر طالب زاده در راهپیمایی اربعین سال گذشته به عراق رفت. او در راه نجف و کربلا مورد سوء قصد قرار گرفت، سوء قصدی که حالا کارشناسان آن را ترور بیولوژیک می‌دانند. اوضاع حاج نادر حسابی بهم ریخت و تصاویر حضور او در مجامع مختلف نشان از ضعف شدید بدنی و تحلیل رفتن روز به روز قوای او داشت اما مرد رسانه انقلاب کوتاه نیامد. انگیزه طالب زاده برای زندگی و کار در شرایطی که انقلاب خمینی(ره) و مردم مقابل همه مستکبران ایستاده او را سر پا نگهداشت و با آن حال خراب هم رسانه را ترک نکرد. حالا اوضاع متفاوت است و روحیه قوی نادر طالب زاده، جسم او را هم توانمند کرده است تا بر بیماری تحمیلی‌اش غلبه کند.

اخبار مرتبط

فیلم| کانون دانش پژوهان نخبه امشب روی آنتن شبکه افق

ایده‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه رسانه دنبال می‌شود

«گام دوم» با موضوع ایجاد تمدن نوین اسلامی از شبکه افق

0 نظر

ارسال نظر

capcha