واکنش سامان قدوس به گروه ایران در جام جهانی

واکنش سامان قدوس به گروه ایران در جام جهانی

به گزارش سراج24، سامان قدوس ستاره جدید تیم ملی، در گفت‌وگو با golbezanpodcast توضیحاتی درباره گروه‌بندی ایران در جام جهانی روسیه داده است.


درباره گروه ایران در جام جهانی چه نظری داری؟
به نظر من یک گروه خیلی خوب هست به همراه تیم‌های خوب؛ سخت هست اما برای من بازی در مقاب چنین تیم هایی لذت بخش خواهد بود و من مشتاقانه منتظر تقابل با آنها هستم.

تو ایران را در مقایسه با این تیم‌ها چگونه میبینی؟
آنها تیم‌های بسیار خوبی هستند ولی ایران هم تیم خوبی است و ما می‌توانیم نمایش خوبی در مقابل تمام ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی داشته باشیم. البته که گروه سختی داریم اما ما هم تیم بسیار خوبی هستیم و می‌توانیم بازی های خوبی انجام دهیم. کار سختی داریم ولی من بی صبرانه منتظر بازی با این حریفانمان هستم.

برای تو به عنوان یک بازیکن حرفه ای عادی است که بخواهی هر بازی را ببری، اما آیا ترجیح می‌دهی با همین تیم های قدر فوتبال دنیا مانند اسپانیا و پرتغال بازی کنیم یا با تیم هایی مانند پرو که شاید شانس پیروزی‌مان بیشتر باشد هم‌گروه می‌شدیم؟
من این تفکر را دارم که اگر شما یکی از ۳۲ تیم در جام جهانی هستید، این یعنی که حتما تیم خوبی دارید. تمام تیم ها در روسیه هستند چون تیم‌های بسیار خوبی هستند پس هر بازی بازی سختی است و برای من فرقی نمی‌کند که حریفانمان چه تیم‌هایی هستند. ذهنیت ما در جام جهانی این است که دوست داریم در هر بازی برای برد به زمین برویم، نه برای تساوی یا باخت.

ایران مربی قابل احترام و خوبی مانند کارلوس کی‌روش را دارد. رابطه تو با کی‌روش چگونه است و آیا شباهت هایی بین او و گراهام پاتر مربی باشگاهی‌ات می‌بینی؟
من بین این دو شباهت هایی می‌بینم. هر دو مربی می‌دانند چگونه از بازیکنانشان مراقبت و به آنها توجه کنند، نه فقط به عنوان بازیکن بلکه به عنوان یک شخص خارج از فوتبال.  کی‌روش زمانی که اولین بار به کمپ تیم ملی دعوت شدم و پاتر زمانی که به استرشوند پیوستم، هر دو از من استقبال بسیار گرمی کردند. بسیار دوستانه با بازیکنانشان برخورد می‌کنند و هر دو تیم را به عنوان خانواده خود حساب می‌کنند. آقای کی‌روش به من خیلی اعتماد به نفس داد و این برای من بسیار مهم است چون وقتی من اعتماد به نفس بالا داشته باشم می‌توانم در زمین بهتر بازی کنم.

وقتی که برای اولین بار به کمپ تیم ملی پیوستی، اولین افکار و احساسات تو چه بود؟
خیلی تعجب کردم از محبت زیادی که همه به من نشان دادند و استقبال گرمی که از من کردند. این به من خیلی اعتماد بنفس داد چون به من نشان داد که همه دوست دارند که من اینجا باشم و نگاه بد بینانه ای به حضور من ندارند، تا بتوانیم به کمک همدیگر کاری کنیم تیم پیشرفت کند.

اخیرا بازی های بسیار قابل قبولی از خودت به نمایش گذاشتی، حتی گلی که به زوریا در لیگ اروپا زدی نامزد بهترین گل هفته شد. پاس های گل بیشتری هم می دهی، فکر می کنی چی باعث این پیشرفت تو شده؟
خب در حال حاضر در تیمم پستی را در اختیار دارم که به من آزادی زیادی در زمین می دهد و این باعث می شود که من بتوانم به هر جایی که فضا هست نفوذ کنم. من نیز هم در فوتبال و هم در زندگی شخصی خودم رشد کردم و با تجربه تر شده ام و این به من کمک می کند که در زمین  بتوانم بهتر باشم و همیشه سعی می کنم که بهترین بازی ها را از خودم به نمایش بگذارم. این فصل همه چیز خیلی خوب پیش رفته و ما نتایج خیلی خوبی گرفتیم، من حتی در بعضی از مصاحبه ها گفته بودم که کاش می شد بازی ها بیشتر از ۹۰ دقیقه ادامه داشت چون واقعا همه  بازی ها برای من لذت بخش بوده.

ما تو را در پست های مختلف دیده ایم، در هر دو وینگ راست و چپ، پشت مهاجم و مهاجم نوک. اما پست مورد علاقه تو کجاست؟ و ایا کی‌روش با تو درباره اینکه  در کدام پست قرار است برای تیم ملی بازی کنی صحبت کرده است؟
ما در استرشوند سیستم های مختلفی بازی می کنیم برای همین با پست های مختلف آشنایی دارم و عادت دارم که وظایف مختلفی بهم داده شود. در ایران نیز من حاضرم هر جایی که کارلوس کی‌روش بخواهد برای تیم ملی بازی کنم.

سامان تو نسبت به اولین دیداری که داشتیم در زبان فارسی پیشرفت داشتی، آیا فارسی بهتر صحبت کردن موضوع مهمی هست برای تو؟
البته که مهم هست، حتی من جدیدا شروع کردم به گوش دادن به موسیقی فارسی و مخصوصا بر موسیقی رپ ایرانی که کمکم کند فارسی ام پیشرفت کند. فارسی ام همچنان ضعیف است اما دارم تلاش می کنم که بهتر شود.

می دانم برای تو که در سوئد بزرگ شدی شاید انتخاب تیم ملی ایران روی سوئد انتخاب سختی بوده. اما زمانی بود بعد از دعوتت به ایران که تیم ملی سوئد هنوز علاقه داشت که تو عضو تیمشان باشی، آیا این علاقه دوباره انتخاب تو را سخت تر کرد؟
من احترام بسیار زیادی برای تیم ملی سوئد داشتم و دارم و به دلیل همین احترام بود که نمی خواستم به طور مستقیم به آنها نه بگویم ولی من تصمیمم را گرفته بودم که برای تیم ملی ایران بازی کنم.

سامان ما می دانیم که تو با همه  بازیکنان ارتباط خوبی داری، ولی دوستی نزدیکی با سردار آزمون داری، به ما درباره این دوستی بیشتر بگو.
من ارتباط خوبی با سردار دارم. اولین بار که در تمرین حاضر شدم هیچ کدام از بازیکنان را نمی شناختم اما ازهمان تمرین اول سردار با من شوخی می کرد و ما یک رقابت دوستانه در تمرین داریم.

وقتی که بچه بودی به کدام بازیکنان علاقه زیادی داشتی و از بازی آنها خوشت می آمد؟
در سوئد و مخصوصا در شهری که ما بودیم الگوی همه بچه ها زلاتان بود. همه دوست داشتیم مثل او بازی کنیم و اعتماد بنفس بالایی مثل او داشته باشیم. اما خارج از سوئد، بازیکنی که من به او خیلی علاقه داشتم زیدان بود و همیشه سعی داشتم که مانند او بازی کنم و خیلی از جنبه های بازی ام را از او برمی دارم و حتی بهم گفتند که بعضی از بخش های بازی ام مانند کنترل توپ شبیه او است.

یک بازی دیگر در لیگ اروپا دارید در مقابل هرتا برلین آلمان در حالی که شما به مرحله بعدی صعود کردید. مدیر فنی تیمت گفته که باشگاه هیچ علاقه ای به فروش بازیکنان نداراد، نظرت درباره این چیست؟
مدیر فنی تیم بسیار آدم خوبی است و من با او ارتباط خوبی دارم و می دانم اگر تیم خوبی برای من پیشنهاد بدهد و از نظر مالی هم برای باشگاه خوب باشد به من اجازه می دهند که مذاکره کنم.

فکر می کنی درصد اینکه در فصل آینده برای تیم جدیدی بازی کنی چقدر باشد؟
معلوم نیست چون هنوز فصل تموم نشده و یک بازی دیگر مانده

اگر بخواهی خودت انتخاب کنی که در آینده در یکی از لیگ های معتبر اروپا بازی کنی، کدام لیگ را انتخاب می کنی؟
به نظر من لیگ بوندس لیگا به طرز بازی من مناسب تر است ولی خب بازی کردن در لا لیگا یا لیگ برتر آرزوی هر بازیکنی است ولی در حال حاضر بازی من به روش بازی بوندس‌لیگا نزدیک تر است.

یکی از کاربران ما در توییتر از ما خواسته که از تو بپرسیم آیا می شود مقابل اسپانیا هت تریک کنی؟
اگر بتوانم که بیشتر از یک رویای برآورده شده است! ولی سعی ام را می کنم.

سوال دیگری از توییتر، هدف های شخصی تو در جام جهانی چی هستنند؟
هدف شخصی من در جام جهانی این است که حد اکثر دقایق بازی کنم و بهترین نمایش را از خودم به اجرا بزارم.

و آخرین سوال از کاربران توییتر، آیا شایعه اینکه کویینز پارک رنجرز انگلیس علاقه به خدمت گرفتن تو دارد درست است؟

من نمی دانم اما شایعه های زیادی شنیدم، اگر پیشنهاد جدی بود حتما مدیر برنامه ام به من می گفت.

سامان آیا حرف آخری برای طرفداران داری؟  برای کسانی که تو را حمایت می کنند یا از بازی تو انتقاد می کنند؟
تنها چیزی که در حال حاضر احساس می کنم این عشق و محبتی است که همه به من نشان داده اند مخصوصا در شبکه های اجتماعی و می خواستم تشکر کنم و بگویم همه شما را دوست دارم و امیدوارم بازی های خوبی از خودم نشان بدم.
منبع: خبرآنلاین
 

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

0 نظر

ارسال نظر

capcha