ایده های هوشمندانه برای آنکه در فصل سرما گرم بمانید و قبض هایتان زیاد نشود

به گزارش سراج24 ، به نقل از آخرین خبر برای آنکه در فصل سرماگرم بمانید و قبض هایتان زیاد نشود این ایده های هوشمندانه را امتحان کنید. حتی یک درز کوچک گرمای زیاد را از خانه بیرون کرده و سرمای زیادی را وارد می کند.

جهت پنکه سقفی را تغییر دهید

با برعکس کردن جهت گردش موتور پنکه سقفی، پنکه هوای گرم راازسقف به پایین هل می دهد.اگرفکرمی کنید پنکه تنها برای فصل گرما می باشد اشتباه می کنید. با برعکس کردن جهت گردش موتور در زمستان، یعنی در جهت عقربه های ساعت، پنکه هوای گرم را از سقف به پایین هل می دهد.

 مطمئن شوید پرده ها مناسب اند

زمانی که بیرون آفتاب است پرده ها را کنار زده، اما شب ها پرده ها رابکشید زمانی که بیرون آفتاب است می توانید پرده ها راکنار زده ونوری که به شیشه می تابد خانه را گرم می کند. اما شب ها پرده ها را بکشید تا با سرمای بیرون مقابله کنند.

 درز زیر درب را ببندید


اجازه ندهید هوای سرد از زیر در وارد خانه ی شما شود. کاری که نیاز دارید این است که با چیزی درز زیر در را ببندید.

روی زمین قالیچه بیندازید

برای گرمای بیشتر از قالیچه های پشمی استفاده کنید.
آیا می دانید گرما می تواند از تخته های کف عبور کند؟ برای پیشگیری از قالیچه های عایق مانند قالیچه های پشمی استفاده کنید تا گرما داخل خانه بماند. بعلاوه قالیچه زیر پای شما نرم تر و بهتر از کف خواهد بود.

 اتاق های بی استفاده را ببندید.

اگر اتاقی دارید که فقط برای مهمان است درب آن را ببندید.
اگر اتاقی دارید که فقط برای مهمان است نیازی نیست پول خود را صرف گرم کردن آن در تمام زمستان کنید. مطمئناً این اتاق زمانی که بدون استفاده بماند کاملاً سرد خواهد شد اما حداقل پول خود را برای گرم کردن آن هدر نداده اید.

اخبار مرتبط

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال ۹۶

کشف کالای قاچاق 2 میلیارد ریالی در غرب تهران

جزییات طرح جدید «اقتصاد مدرسه»

0 نظر

ارسال نظر

capcha