ارائه خدمات توانبخشی سازمان بهزیستی به مددجویان زلزله غرب کشور

ارائه خدمات توانبخشی سازمان بهزیستی به مددجویان زلزله غرب کشور

به گزارش سراج24 ، فرید براتی سده رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی بعد از زلزله ،نیازمندی زلزله‌زدگان به خدمات توانبخشیاست.

وی با بیان اینکه برخی از زلزله‌زدگان در جریان وقوع زلزله دچار معلولیت و یا نقص عضو شده اند و به خدمات توانبخشی احتیاج دارند،ادامه داد: تیم‌های امدادی سازمان بهزیستی کشور در جریان وقوع زلزله به 8 هزار و 500 نفر از مددجویان زلزله‌زده در استان کرمانشاه که در شهرستان‌ها و روستاهای این استان آسیب دیده بودند خدمات امدادی و توانبخشی مورد نیاز را ارائه کردند.

براتی‌سده تصریح کرد: نیازمندی مددجویان سازمان بهزیستی کشور به ویلچر، عصا و تشک مواج و دیگر خدمات توانبخشی طی روزهای گذشته شناسایی شد و تامین این اقلام نیز در دستور کار معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی قرار گرفت.

وی یادآور شد: معلولان ضایعه نخاعی و تمام آسیب‌دیدگان زلزله استان کرمانشاه با همکاری انجمن فیزیوتراپی و دانشگاه علوم پزشکی و همچنین معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کشور که طی یک اقدام مشترک نیازهای توانبخشی آسیب‌دیدگان را تامین می‌کند تحت پوشش حمایت‌های لازم در زمینه اقدام توانبخشی و فیزیوتراپی قرار می‌گیرند.

رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: سازمان بهزیستی کشور پس از احصا نیازها و مایحتاج زلزله‌زدگان آسیب دیده که دچار معلولیت شدند نسبت به مرتفع کردن این نیازها اقدام کرده است و تا کنون خدمات توانبخشی مورد نیاز را شناسایی و تا حدودی این نیازها برطرف کرده است.

براتی سده تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 34 هزار معلول در استان کرمانشاه و شهرستان‌های این استان در چهار مرکز بیماران روانی مزمن، شش مرکز سالمندان و 14 مرکز نگهداری از معلولان تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و آسیب‌دیدگان زلزله اخیر که به نحوی دچار معلولیت شدند نیز در صورت نیاز تحت پوشش خدمات درمانی و توانبخشی سازمان بهزیستی کشور قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

آغاز به‌کار مرکز «مثبت زندگی» شکوه مهر در مشهد

تعاملی برای ساخت مسکن برای معلولین

کمک هزینه مسکن ستاد ملی کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha