تشریح آخرین اقدامات سپاه در مناطق زلزله‌زده

تشریح آخرین اقدامات سپاه در مناطق زلزله‌زده

به گزارش سراج24 ، سردار بهمن ریحانی ظهار داشت: این حادثه در سر پل ذهاب به‌ویژه در مناطق  روستایی بیشترین خسارت را داشته است. در ازگله، ثلاث باباجانی، اسلام‌آباد و قصرشیرین هم خسارت مالی و هم جان‌باختگانی را داشته‌ایم اما عمق فاجعه در مناطق سر پل ذهاب و مناطق روستایی بوده است.

فرمانده سپاه نبی‌اکرم‌(ص) استان کرمانشاه به پیگیری سپاه پاسداران برای اسکان موقت مناطق روستایی اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه در چند روز نخست اقدامی که باید انجام می‌گرفت اسکان موقت بود که قبل از اسکان موقت نیز کار آواربرداری، انتقال جان‌باختگان و مصدومان به مراکز درمانی انجام شد.

وی بیان کرد:‌ تعدادی روحانی به این مناطق اعزام‌ شد تا بتوانند در همان روستاها کارهای تدفین انجام و در مراسمات آن‌ها شرکت کنند.

سردار ریحانی در ارتباط ‌با بحث اسکان موقت این زلزله‌زدگان نیز گفت: اسکان موقت یعنی اینکه مردم حداقل بتوانند زیر چادر اسکان یابند که خوشبختانه کار اسکان موقت تمام‌شده و ما امروز مباحث پشتیبانی آن‌ها یعنی غذا و آب آن‌ها دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) مقتدرانه و باعزت در این میدان واردشده است تصریح کرد: امروز با صراحت و قوت می‌توان گفت روزانه 15 هزار غذای گرم را بسته‌بندی می‌کنیم که بخشی توسط سپاه و بخشی توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) انجام می‌شود.

فرمانده سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه از دیگر خدمات انجام‌شده را توزیع صبحانه، نهار و شام مردم روستاهای زلزله‌زده دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز برای هر روستا یک مسئول مشخص‌شده و برای توزیع غذا به آن‌ها تحویل داده می‌شود. روزانه مباحث مردم دنبال می‌شود که خوشبختانه امروز می‌توان گفت شش بیمارستان بزرگ صحرایی را در منطقه سرپل ذهاب مستقر کرده‌ایم.

سردار ریحانی افزود: یک بیمارستان فوق تخصصی مجهز در دانشگاه پیام‌نور سرپل‌ذهاب برپا شد ‌که روزانه هزاران نفر از مردم این منطقه را که مصدوم و بیمارند، ویزیت می‌کند.

وی عنوان کرد: ما خود باید به سراغ بیماران می‌رفتیم چون برخی از بیماران و حادثه‌دیدگان شاید نتوانند به مراکز درمانی مراجعه کنند به همین منظور اکیپ‌های پزشکی و حدود 40 دستگاه آمبولانسی که داریم براساس تقسیم‌بندی و اکیپ‌بندی شده به مناطق آسیب‌زده می‌فرستیم و همراه با  این اکیپ‌هایی که کار پشتیبانی انجام دادند کار را انجام می‌دهند.

فرمانده سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه کار آواربرداری را یک کار سنگین دانست و بیان کرد: در بحث آواربرداری امروز می‌توان با صراحت گفت این کار توسط نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود. بیش از یک‌هزار دستگاه مهندسی سپاه و تعداد زیادی دستگاه مهندسی قرارگاه سازندگی خاتم‌ کار آواربرداری را انجام می‌دهند.

سردار ریحانی گفت: وضعیت بهداشتی در منطقه دارد کار را سخت می‌کند بنابراین باید هرچه سریعاً اقدامات لازم انجام شود تا مشکلت بهداشتی و درمانی در منطقه به وجود نیاید.

وی در ‌ارتباط‌ با مباحث امنیتی و انتظامی در منطقه نیز خاطرنشان کرد: بسیج، گردان‌های بیت‌المقدس و گردان‌های امام حسین (ع) در بحث حراست از محله‌ها و اموال مردم مراقبت می‌کنند.

فرمانده سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: بسیج طرحی را دارد دنبال می‌کند به‌نحوی‌که همه استان‌ها مسئولیت چند روستا را بر عهده بگیرند که حدود چند صد روستا خواهد بود.

 وی افزود: فقط ما مسئولیت سر پل ذهاب را نداریم بلکه به دیگر نقاط دیگر مانند ثلاث و ازگله نیز باید توجه شود، عمق فاجعه در آنجا کمتر است اما آن‌ها نیز خسارت و جان‌باختگانی داشته‌اند که باید به آن‌ها توجه شود. قرار است هر استانی تعدادی از روستاها را به عهده بگیرد که صفر تا صد پشتیبانی‌ها را انجام دهند. امیدواریم در روزهای آینده این کار روند بهتر و پرشتاب‌تری بگیرد و منطقه مدیریت منطقی‌تری را به خود ببیند.

اخبار مرتبط

با مجاهدت حاج‌قاسم فلسطین به هویت مقاوم تبدیل شد

سردار فدوی: آمریکا و اسرائیل به بمباران زنان و کودکان روی آورده‌اند

نماینده ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه: مذاکره با آمریکا خیری ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha