نخستین همکاری مشترک رژیم صهیونیستی با عربستان

نخستین همکاری مشترک رژیم صهیونیستی با عربستان

به گزارش سراج24 ،  رژیم صهیونیستی برای نخستین بار  در کنار عربستان و برخی کشورهای دیگر در طراحی و ارائه قطعنامه پیشنهادی ضد دولت سوریه قرار گرفت، اقدامی که رسانه‌های صهیونیستی آن‌را «اتحاد مخفی ریاض و تل آویو» نامیدند.

 این قطعنامه با مشارکت عربستان، آمریکا، فرانسه، آلمان  و رژیم صهیونیستی  (سه شنبه) به کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد تسلیم شد  و 108 کشور به آن رای مثبت دادند، 7 کشور مخالفت کردند و 58 کشور نیز رای ممتنع دادند.

 در حالی‌که اسرائیل پیشتر نیز از قطعنامه‌های مشابه که توسط عربستان به سازمان ملل متحد تسلیم شده بود حمایت کرده بود اما هرگز در کنار ریاض به عنوان یکی از بانیان یک قطعنامه این چنینی قرار نگرفته بود.

بر این اساس، برای نخستین بار هیات دیپلماتیک اسرائیل در سازمان ملل به ریاست «دنی دینان» به عنوان یکی از بانیان طرح این قطعنامه به‌طور رسمی به عربستان و هشت کشور دیگر پیوست.

دنی دینان در این باره مدعی شد: «حکومت اسد با حمایت کامل  ایران  سال‌های سال است که مردم را بی رحمانه کشته است. اسراییل، که سال‌هاست کمک‌های بشردوستانه را برای شهروندان سوری آسیب دیده از این جنایات ارائه کرده ، همگام با جامعه بین المللی در مقابل این رژیم ایستاده است.»

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha