درباره حوادث «شارلوتسویل»

واکنش «نیکی هیلی» نژادپرستی

 واکنش «نیکی هیلی» نژادپرستی

به گزارش سراج24،  «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل با نگارش نامه ای الکترونیکی (ایمیل) خطاب به هیأت نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد به حوادث نژادپرستانه شهر «شارلوتسویل» ایالت «ویرجینیا» واکنش نشان داد.

وی در این نامه می نویسد: همه باید به پا خیزند و نفرت پراکنی را محکوم کنند.

هیلی می افزاید: آنهایی که به حمایت از نفرت پراکنی قدم بر می دارند اندک هستند حال آنکه صدای بلندی دارند. ما باید همه این اقدامات را محکوم کرده و آنها را همانگونه که خواستار منزوی کردن ما هستند، به انزوا بکشانیم.

اظهارات هیلی در حالی ایراد شد که «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا هم در واکنش به موج اعتراضات مردم، حوادث شارلوتسویل را محکوم کرد و یکپارچگی مردم را خواستار شد.

گفتنی است ترامپ در واکنش به حوادث شارلوتسویل که هفته گذشته اتفاق افتاد و در جریان آن یک فرد نژادپرست با راندن خودرو شخصی خود در میان جمعیت به کشته و زخمی شدن شماری از مردم منجر شد، توئیت های ضد و نقیض متعددی منتشر کرد.

 اما آنچه که بیش از همه خشم اقشار مختلف مردم را در پی داشت، امتناع وی از محکومیت سفید پوستان نژادپرستی بود که این حادثه را رقم زدند. وی در نهایت مدعی شد که در این حادثه هر دو طرف یعنی عاملین و قربانیان به یک اندازه مقصر هستند!
منبع:مهر

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha