هشدار الازهر به اسرائیل درباره خشم مسلمانان

هشدار الازهر به اسرائیل درباره خشم مسلمانان

به گزارش سراج24، الازهر در بیانیه‌ای رسمی اقدام رژیم صهیونیستی در بستن مسجدالاقصی به روی نمازگزاران و ممانعت از به جا آوردن شعائر دینی و نیز حمله به نمازگزاران  و نگهبانان مسجد، بازداشت شیخ محمد حسین مفتی قدس و شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی را محکوم کرد.


در این بیانیه آمده است که این جنایت‌های رژیم صهیونیستی به کارنامه عریض و طویل جنایت‌های آن علیه بشریت، سرزمین و مقدسات اضافه شد.

رسانه‌های مصری گزارش دادند که الازهر با انتشار این بیانیه در صفحه فیس‌بوک خود درباره سوء استفاده رژیم صهیونیستی از حوادث فلسطین برای اجرای طرح‌های یهودی‌سازی خود در قدس و مسجدالاقصی هشدار داده و تأکید کرده است که این اقدامات خشم مسلمانان در سراسر جهان را برمی‌انگیزد و تهدیدی برای ثبات جهانی است.

الازهر همچنین گروه‌ها و نهادهای بین‌المللی را به مسئولیت‌پذیری در قبال ملت فلسطین، مقدسات و تمامی اراضی فلسطین، مقابله با اصرار رژیم صهیونیستی برای نقض قوانین و عرف بین‌الملل، وادار کردن آن به بازگشایی دروازه‌های مسجدالاقصی، آزادی شیخ محمد حسین مفتی قدس و عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی فراخواند.

روز جمعه رسانه‌های فلسطینی و صهیونیستی از تیراندازی فلسطینیان به سمت پلیس رژیم صهیونیستی در باب الأسباط در قدس اشغالی و شهادت فلسطینی و کشته شدن دو نیروی پلیس این رژیم خبر دادند.به دنبال این عملیات پلیس رژیم صهیونیستی مسجد الاقصی را به روی فلسطینیان بسته و از ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجد ممانعت کرد.
 
منبع: فارس

 

اخبار مرتبط

دستاورد بزرگ صهیونیست‌ها در آسمان عربستان

ذوق زدگی تل‌آویو از حمله موشکی آمریکا به سوریه

افشاگری تحلیلگر اسرائیلی درباره ترور دانشمند ایرانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha