افزایش ۳ برابری مستمری مددجویان کمیته امداد

افزایش ۳ برابری مستمری مددجویان کمیته امداد

به گزارش سراج24، سیدپرویز فتاح در آئین اختتامیه گردهمایی آموزشی مددکاران 11 استان کشور که در سالن اجتماعات هتل گلستان مشهد برگزار شد، اظهار داشت: تاکید موکد مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با مسئولان نظام بر رسیدگی به نیازمندان و استمرار بازدیدهای مددجویی بوده و به فرموده ایشام بالاترین کار، رسیدگی به امور محرومان و مددجویان است. معظم‌له فرمودند که با توجه به این امر مددکاربودن را نباید با امور دنیوی آلوده کنید چراکه همه غبطه جایگاه شما را می‌خورند.
وی با اشاره به ضرورت رفع نیاز عاطفی و معنوی نیازمندان، افزود: مهمترین کار مددکار در مواجه با مددجو علاوه بر تواضع و ایجاد ارتباط مناسب و تنگاتنگ با آنان، درک شرایط و ارائه خدمات  مشاوره‌ای به مددجویان است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) حرفه مددکاری را در تأسی از امام علی(ع) خواند و خاطرنشان کرد: عزت و شرافت ما در کمیته امداد امام خمینی(ره) مددکاری بوده و داشتن اخلاق و منش خوب، بالاترین چیزی است که مددکار نیاز دارد و معتقدیم که برای مددجو باید گره‌گشایی و نسخه قطعی و نهایی ارائه کنیم تا مشکلاتش برطرف شود.
فتاح با بیان اینکه مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) افزایشی سه برابری داشته، تصریح کرد: از ابتدای سال 96 افزایش مستمری مددجویان این نهاد اعمال شده و تاکنون این امر از سوی دولت انجام شده و از ماه آینده نیز این اقدام از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.
وی با اشاره به توجه ویژه دولت به بحث اشتغال و افزایش تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان، تاکید کرد: هزار میلیارد تومان اعتبارات اشتغال‌ در سال گذشته در دولت تعیین شده بود که 110 درصد آن با هزار و 100 میلیارد تومان افزایش جذب شده، در حالی که این رقم برای امسال به میزان 2 هزار و 100 میلیارد تومان تصویب شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از حل مشکلات پشت نوبتی جهیزیه، وام قرض‌الحسنه، مسکن وغیره در این نهاد خبر داد و گفت: ظرف چند سال آینده با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در صورت تامین اعتبارات، مشکل مسکن نیازمندان را مرتفع می‌کنیم.
فتاح اعتماد مردمی را بزرگترین سرمایه اجتماعی عنوان کرد و گفت: اعتماد مردم راه‌گشا است و همه از رفتارهای منطقی کمیته امداد امام خمینی(ره) تشکر می‌کنند و خوشبختانه در ماه مبارک رمضان اعلام حضور و آمادگی نیکوکاران برای پذیرفتن تعهد و سرپرستی نیازمندان بسیار مناسب بود، به‌طوریکه فقط در مدت 2 ساعت 75 هزار نفر متقاضی مشارکت در طرح اکرام محسنین شدند.
وی فعالیت در میدان کار را نیازمند جدی عزم ملی خواند و افزود: بهره‌مندی از خدمات الکترونیک برای جذب مشارکت‌های مردمی خدمتی مناسب در کمیته امداد امام خمینی(ره) محسوب می‌شود و ضمن کاهش وجود خطاهای احتمالی، اعلام دقیق میزان مشارکت‌های مردمی را دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر استمرار دوره‌های آموزشی ویژه مددکاران، بیان کرد: امیدواریم مددکاران با آرامش فکری و نگاه کارشناسانه به مددجویان خدمات مطلوب ارائه دهند و در آینده نزدیک شاهد آثار مثبت آن باشیم.


منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

توزیع بیش از 40 هزار پرس غذای گرم بین مددجویان کرمانشاهی

دولت بدون در جریان گذاشتن نمایندگان مجلس قصد افزایش قیمت بنزین را داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha