سی ان ان: رویارویی اعراب با ائتلاف مستحکم ایران

سی ان ان: رویارویی اعراب با ائتلاف مستحکم ایران

به گزارش سراج24، پایگاه خبری شبکه سی ان ان (CNN)، با انتشار گزارشی به انعکاس نظرات برخی تحلیلگران در رابطه با اختلافات اخیر میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرداخته است.  
در این گزارش آمده است:
«"بروس ریدل" کارشناس امنیتی پیشین سیا و مشاور چهار دولت آمریکا می گوید شرایط کنونی حاکی از ضعف عمده متحدان آمریکا در خاورمیانه در تقابل با ایران است.
 
ریدل می گوید: "اختلافات کنونی تمام این اندیشه که کشورهای حاشیه خلیج [فارس] بر سر مقابله با ایران اتحاد و اجماع دارند را زیر سؤال می برد؛ خیر، چنین اتحادی وجود ندارد. بسیاری از مسلمانان معتقدند که تمامی جهادی که علیه شیعیان به راه انداخته شده است، یک اشتباه است."»
 
سی ان ان در ادامه به انعکاس اظهارات "حسین ایبیش" یکی از اعضای ارشد "موسسه کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس]" پرداخته و به نقل از وی می نویسد: "اختلافات اخیر ممکن است در کوتاه مدت شرایط استراتژیک را برای آمریکا تغییر ندهد اما در بلند مدت می تواند گشایش هایی را برای ایران به همراه داشته باشد.
در حالی که ایران ائتلافی بسیار منظم و مستحکم را تحت رهبری خود داشته و با اقتدار کامل آن را کنترل می کند، در سوی دیگر، گروهی ناهماهنگ وجود دارد که در بسیاری از موارد حتی روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند.»
 

 

منبع: جهان نیوز

اخبار مرتبط

فیلم| بازدید نماینده مردم زاهدان از قرارگاه مدافعان سلامت

اولین گام برای رسیدن به «جهش تولید» برداشتن موانع تولید است

برخی بیمارستان‌های شمال کشور با کمبود اقلام بهداشتی و درمانی مواجه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha