سی ان ان: رویارویی اعراب با ائتلاف مستحکم ایران

سی ان ان: رویارویی اعراب با ائتلاف مستحکم ایران

به گزارش سراج24، پایگاه خبری شبکه سی ان ان (CNN)، با انتشار گزارشی به انعکاس نظرات برخی تحلیلگران در رابطه با اختلافات اخیر میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرداخته است.  
در این گزارش آمده است:
«"بروس ریدل" کارشناس امنیتی پیشین سیا و مشاور چهار دولت آمریکا می گوید شرایط کنونی حاکی از ضعف عمده متحدان آمریکا در خاورمیانه در تقابل با ایران است.
 
ریدل می گوید: "اختلافات کنونی تمام این اندیشه که کشورهای حاشیه خلیج [فارس] بر سر مقابله با ایران اتحاد و اجماع دارند را زیر سؤال می برد؛ خیر، چنین اتحادی وجود ندارد. بسیاری از مسلمانان معتقدند که تمامی جهادی که علیه شیعیان به راه انداخته شده است، یک اشتباه است."»
 
سی ان ان در ادامه به انعکاس اظهارات "حسین ایبیش" یکی از اعضای ارشد "موسسه کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس]" پرداخته و به نقل از وی می نویسد: "اختلافات اخیر ممکن است در کوتاه مدت شرایط استراتژیک را برای آمریکا تغییر ندهد اما در بلند مدت می تواند گشایش هایی را برای ایران به همراه داشته باشد.
در حالی که ایران ائتلافی بسیار منظم و مستحکم را تحت رهبری خود داشته و با اقتدار کامل آن را کنترل می کند، در سوی دیگر، گروهی ناهماهنگ وجود دارد که در بسیاری از موارد حتی روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند.»
 

 

منبع: جهان نیوز

اخبار مرتبط

مساله فلسطین شاخص «پایبندی» و یا «ضدیت» با اصول انسانی است

خون پاک سردار سلیمانی فصل جدیدی در مقابله با استکبار آغاز کرد

گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد/ در جلسات متعدد این را به مسئولان تذکر دادیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha