صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۲ برابر شد

 صادرات نفت ایران به کره جنوبی ۲ برابر شد

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، ایران با افزایش تولید و پس گرفتن سهم از دست رفته خود از بازار نفت پس از لغو تحریم ها، توانسته در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به دومین صادر کننده بزرگ نفت به کره جنوبی تبدیل شود.

آمارهای منتشر شده از سوی شرکت ملی نفت کره در روز دوشنبه نشان داد که میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر شده و به رقم بی سابقه 18.54 میلیون بشکه، معادل 597 هزار و 935 بشکه در روز رسیده است.

در بازه زمانی ژانویه تا مارس، ایران با ارسال 46.73 میلیون بشکه نفت به کره دومین صادر کننده بزرگ به این کشور بوده که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده و بالاترین رقم نفت صادراتی ایران به کره در طی یک بازه سه ماهه بوده است.

بر اساس آمارهای شرکت ملی نفت کره، در سه ماهه نخست سال 2016، ایران پس از عربستان، عراق، کویت و قطر پنجمین صادر کننده بزرگ نفت به کره جنوبی بود.

افزایش صادرات نفت ایران به کره جنوبی در سه ماهه نخست امسال پس از آن اتفاق افتاد که تهران از توافق کاهش تولید اوپک معاف شد.

دلیل دیگر رشد قابل توجه صادرات نفت ایران به کره، تقاضای بالای پالایشگاه هایی نظیر اس کی انرژی و هیوندای اویل بانک برای خرید میعانات از ایران بوده است.

عربستان در ماه مارس و همچنین کل دوره سه ماهه مذکور، رتبه نخستین صادر کننده نفت به کره جنوبی را حفظ کرده است.

صادرات نفت عربستان به کره جنوبی در ماه مارس 10.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و از 23.46 میلیون بشکه سال قبل به حدود 26 میلیون بشکه معادل 838 هزار و 387 بشکه در روز رسید.

اخبار مرتبط

اختصاص ارز نیما بر واردات گوشت تاثیری نداشته است

واردات دام زنده سنگین ظرف چند روز آینده

ممنوعیت صادرات فولاد توسط شرکت‌های واسطه بازرگانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha