سفیر ایران در کویت: تهران آماده شنیدن دیدگاه‌های همسایگان است

سفیر ایران در کویت: تهران آماده شنیدن دیدگاه‌های همسایگان است

به گزارش سراج24،دکتر «علی‌رضا عنایتی» با اشاره به تمایل ایران برای تقویت و توسعه روابط با کشورهای همسایه گفت که سفر اخیر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران به عمان و کویت بزرگ‌ترین دلیل برای این تمایل است و این سفر نیز سطح روابط با کویت که بهترین همسایه ماست، افزایش داد.

به نوشته روزنامه القبس کویت، عنایتی همچنین اظهار داشت که تماس تلفنی دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران با شیخ صباح الخالد همتای کویتی خود در راستای رایزنی دائم بین ایران و کویت است.

وی اشاره کرد که منطقه به گفت‌وگو نیاز دارد و تهران نیز آماده شنیدن دیدگاه‌های کشورهای همسایه است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در ادامه درباره وجود نشانه‌های جدید برای ازسرگیری فعالیت‌های کمیته عالی مشترک و کمیته سیاسی کویت و ایران در آینده نزدیک، تأکید کرد که برگزاری نشست‌های این کمیته‌ها مهم است زیرا سازوکاری برای استمرار رایزنی‌ها بین دو کشور است و ما نیز برای آن آمادگی داریم.

اصل مبدأ گفت‌وگو در ایران ارتباطی به تغییر رئیس‌جمهور ندارد

عنایتی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره پایبندی تهران به گفت‌وگوی راهبردی در صورت تغییر رئیس‌جمهور ایران به ویژه در سایه ثبت‌نام دکتر محمود احمدی نژاد در انتخابات، گفت که ایران کشوری است که قانون اساسی در آن حاکمیت دارد و پیروی از اصل گفت‌وگو ارتباطی به تغییر حکومت‌ها ندارد و بر این اساس بهتر است که درباره هویت رئیس‌جمهور آینده که صندوق‌ّهای رأی آن را تعیین می‌کند،‌ پیش‌گوئی نکنیم کما اینکه احمدی‌نژاد در زمان ریاست‌جمهوری خود بارها به عربستان سفر کرد و بنابر این جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست.

مشارکت حجاج ایرانی در مراسم امسال اقدامی مبارک است

سفیر ایران در کویت همچنین مشارکت حجاج ایرانی در مراسم امسال را اقدامی میمون و مبارک برشمرد و افزود که بازگشت حجاج حاصل مذاکرات ایران با طرف سعودی است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

غافلگیری برجامی: همراهی تلویحی ترامپ با ابتکار مکرون+ فیلم

واکنش ترکیه به اغتشاشات در ایران

نامه امیر کویت به پادشاه سعودی

0 نظر

ارسال نظر

capcha