یادداشت/ مهدی گلجان

مقابله با جمنا؛ 2 هدف و 3 تاکتیک

مقابله با جمنا؛ 2 هدف و 3 تاکتیک

به گزارش سراج24،مهدی گلجان عضو هیات علمی دانشگاه در یادداشتی به بررسی اهداف تخریب جمنا از سوی مخالفان این جبهه پرداخت.

متن یادداشت گلجان به شرح ذیل است:

«به نظر می‌رسد بعد از جلسه نهایی جمنا و توافقات صورت گرفته و اعلام آن در محافل خبری و رسانه‌ای مخالفان جمنا از هر گروه یا دسته‌ای که باشند 2 هدف عمده را با 3 تاکتیک پیگیری می‌کنند.

هدف اول: اینکه به جامعه القا شود اصولگرایان بالاخره موفق به اتحاد زیر یک چتر واحد نشده‌اند و در نهایت گزینه آقای رئیسی هم حاصل اتفاق نظر نیست بلکه به نوعی تنها راه برون رفت از تشتت و تفرقه است. یعنی در این جا بحث توافق نیست بلکه به نوعی مساله را پاک کردن است که با آمدن آقای رئیسی دیگر همه کنار می‌کشند.

هدف دوم: تخریب شدید جمنا و آنچه تحت این محمل و عنوان حاصل شده است با پروژه‌ای سه مرحله‌ای

الف– ارائه تصاویر غیر واقعی و نا کار آمد از اعضای این گروه و القاء این موضوع به مخاطب که اینها هیچ کدام نه تجربه کافی و اجرائی دارند و نه ظرفیت ریاست جمهوری را و صرفا جمع شده‌اند تا چهره رئیس جمهور فعلی را خصوصا در مناظره‌ها خدشه دار کنند و تا حد ممکن از ارای او بکاهند.

ب– تحلیل و اضمحلال بالفعل و بالقوه توان و پتانسیل جمنا برای اداره حکومت و بر هم زدن نقشه راهی که از آن مدیریت کلان حاکمیت خارج می‌شود. مدلی که براساس آن سرنوشت قدرت نهایی در حکومت تعیین می‌گردد و می‌تواند به یک راهبرد کلان در نظام منتهی شود.

ج- کار جدی از طریق ابزارهای رسانه‌ای که در اختیار دارند برای جلب آرای خاکستری که هنوز در انتخاب کاندیدای اصلح دچار سردرگمی هستند و هرچه به تاریخ انتخابات نزدیک می‌شویم اهمیت آن بیشتر می‌شود (خصوصا استفاده از فضای مجازی سایت‌ها و کانال‌های داخلی و خارجی)

منبع:فارس

اخبار مرتبط

واکنش حاج قاسم به پیشنهاد نامزدی در انتخابات

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

وضع تماشایی آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha