نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی:

۹۰۰هزار کارگر ساختمانی ۴ سال در انتظار تحقق وعده بیمه دولت یازدهم هستند

۹۰۰هزار کارگر ساختمانی ۴ سال در انتظار تحقق وعده بیمه دولت یازدهم هستند

به گزارش سراج24، هادی ساداتی ، درباره وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت: بیمه کارگران ساختمانی کلاً عملیاتی نشده و سراسر وعده تبلیغاتی بوده است. هیچ کاری تا کنون انجام نشده است.

 وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 900 هزار نفر در کشور منتظر بیمه شدن هستند، با توجه به اینکه حذفیات را حساب نکنیم. آمار تأمین اجتماعی نسبت به آمار حقیقی متفاوت است. آقای ربیعی در دیدار نوروزی هم اعلام کردند که تا پایان سال حدود 200 هزار کارگر ساختمانی بیمه می‌شوند؛ اما این وعده درست نبود و صحت ندارد چرا که این حرف در سال‌های قبل هم اعلام شده است.

ساداتی افزود: تعدادی از کارگران کارت‌های مهارت سال 91 و 92 را دارند اما هنوز بیمه نشده‌اند، یعنی حدود 4سال در انتظار بیمه هستند. حدود 150 هزار نفر را تا کنون حذف کرده‌اند. از سال 89 تا کنون حدود 150 هزار نفر به‌خاطر اینکه شغلشان کارگر ساختمانی نبوده است از چرخه بیمه حذف شده‌اند اما هنوز جایگزینی برای آن پیدا نشده است. در دولت یازدهم حدود 300 هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و این میزان بسیار کمتر از وعده‌ای بود که به  مسئولان دادند. با وجود تأکیدات ربیعی در سال 95 هنوز سهمیه بیمه کارگران ساختمانی کشور اعلام نشده است.

 وی بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی در سال 92 از طریق دریافت یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده شهرداری حدود 900 هزار میلیارد دریافت کرد تا پایان 92 حدود 800 هزار نفر را تحت پوشش بیمه کند که حدود 600 هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. در سال 93 هیچ کارگری بیمه نشد. در سال 94 هم  سه سهمیه 100 هزار نفری از سوی تأمین اجتماعی اعلام شد و بیش از 90 هزار نفر از چرخه حذف شدند، اما در سال 95 هم هیچ کارگری بیمه نشد. امسال هم ربیعی وعده بیمه کردن 200 هزار نفر را داده امیدواریم عملیاتی شود، اما به نظر می‌رسد مانند سال‌های گذشته وعده و وعید باشد.

اخبار مرتبط

افزایش ضریب نفوذ و توانمندسازی شرکت‌های بیمه در گروی فعالیت شرکت های بیمه گر

سیدتقی نوربخش+بیوگرافی

تخم‌مرغ ارزان‌تر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha