مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

طرح گازرسانی در ۴۰۰۰ روستای کشور اجرا شد

طرح گازرسانی در ۴۰۰۰ روستای کشور اجرا شد

به گزارش سراج24 ، حمید رضا عراقی صبح امروز در بازدید از پالایشگاه‌های دوم، پنجم و ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه این مجتمع گازی نقش مهمی در تامین گاز مصرفی دارد اظهار داشت: کارکنان مجتمع گازی پارس جنوبی با ایجاد فضای اعتماد توانسته‌اند تولید پایدار گاز را به طور شایسته حفظ کرده و بزرگترین تولید کشور را به خود اختصاص دهند.

وی با تاکید بر نقش مهم متخصصان جوان این مجتمع گازی در مدیریت‌های آینده افزود: یقین دارم جوانان پرتلاش در مجتمع گاز پارس جنوبی در آینده از مدیران توانمند و با تجربه این کشور می‌شوند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه سال گذشته تحول مهم و مطلوبی در حوزه گازرسانی و طرح‌های مختلف ایجاد شد افزود: افتتاح 5 ایستگاه تقویت فشار گاز به طور همزمان و بهره‌برداری از خط گازرسانی 42 اینچ رشت به سنگر در بدترین شرایط جوی، نشان از عزم و اراده‌ بزرگ کارکنان شرکت ملی گاز دارد.

 عراقی با بیان اینکه  توان متخصصان و توانمندی بالا در حوزه صنعت گاز اقتدار ایران را افزایش داده است گفت: سال گذشته با توان متخصصان به 4 هزار روستا گاز‌رسانی شد که این کار در هیچ سالی از بدو تاسیس شرکت ملی گاز ایران تاکنون سابقه نداشته است.

مدیر پالایشگاه پنجم  مجتمع پارس جنوبی نیز ضمن تبریک به مناسبت سال نو گفت: در بخش تولید در حال حاضر پالایشگاه پنجم با در سرویس قرار داشتن چهار ردیف پالایش، 54 میلیون متر مکعب گاز در روز برای تزریق به شبکه سراسری ارسال می‌کند.

ایرج خرمدل با اشاره به تولید دیگر محصولات این پالایشگاه افزود: 2 هزار و 300 تن اتان در روز به عنوان خوراک پتروشیمی‌های منطقه، 2 هزار و 60 تن پروپان مایع و یک‌هزار و 200  تن در روز بوتان مایع برای صادرات و 150 تن در روز گوگرد به عنوان محصول جانبی تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت این پالایشگاه افزایش یافته است افزود: با توجه به افزایش ظرفیت 10 درصدی پالایشگاه علاوه بر دریافت ظرفیت کامل خوراک ارسالی از سکوهای دریایی روزانه بین 3 تا 5 میلیون متر مکعب گاز ترش روزانه از پالاشگاه چهارم دریافت می‌کند.

مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع پارس جنوبی افزود: در بخش زیست محیطی اقدامات موثری در کاهش فلرینگ و کاهش آلودگی‌های فاظلاب خروجی صورت گرفته است، به صورتی که  با وجود میزان 2.34 میلیون متر مکعب در روز به عنوان فلرینگ مجاز طراحی مقدار کنونی تا مقدار 0.15 میلیون متر مکعب در روز کاهش داده شده است.

اخبار مرتبط

گاز روستای سراب حمام به عنوان بزرگ‌ترین روستای استان لرستان وصل شد

انتقال بیش از ۷۶۱ میلیون متر مکعب گاز در روز گذشته

بخشنامه‌ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی از سوی جهانگیری ابلاغ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha