وزیر اقتصاد آذربایجان خبر داد

فعالیت 538 شرکت ایرانی در جمهوری آذربایجان/ اراده‌های سیاسی بین دو دولت ایران و آذربایجان در تحکیم روابط تجاری و فرهنگی بسیار بالا است/ اردبیل مقصد توریست‌های آذربایجان خواهد بود

فعالیت 538 شرکت ایرانی در جمهوری آذربایجان/ اراده‌های سیاسی بین دو دولت ایران و آذربایجان در تحکیم روابط تجاری و فرهنگی بسیار بالا است/ اردبیل مقصد توریست‌های آذربایجان خواهد بود

به گزارش سراج24،شاهین مصطفی‌اف در همایش تجاری ایران و آذربایجان که با حضور وزرای ایران و آذربایجان در هتل لاله سرعین برگزار شد، گفت: اردبیل شهر زیبایی و دیدنی است و ظرفیت‌های متعددی از لحاظ توریستی دارد و مقصد توریست‌های آذربایجان خواهد بود.

وی گفت: سازش‌های بین دو کشور باعث ایجاد روابط تجاری و سیاسی بین بخش‌های مختلف دولتی و بخش خصوصی دو کشور خواهد بود و ما از تجارت آزاد در بین دو کشور حمایت می‌کنیم.

وزیر اقتصاد آذربایجان عنوان کرد: مذاکرات مختلفی در زمینه‌های تجاری و اقتصادی انجام شده است و ما قطار مشهد ـ باکو را باعث تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور می‌دانیم.

مصطفی‌اف یادآور شد: علاقه‌های بین ایران و آذربایجان و به ویژه استان اردبیل بسیار عمیق‌تر از روابط دیگر است و اراده‌های سیاسی در بین دو دولت و دو ملت در تحکیم روابط تجاری، فرهنگی و اجتماعی بسیار بالا است.

وی گفت: در سفر اخیر وزیر ارتباطات کشور ایران هر دو طرف حسن نیت خود را به هم رساندند و چندین توافقنامه در زمینه‌های مختلف اجرا شد.

وزیر اقتصاد آذربایجان مبادله گاز بین ایران و آذربایجان را از روابط استراتژیک بین دو کشور خواند و گفت: در نظر داریم راه ریلی بین دو کشور ایران و آذربایجان را از طریق مرز اصلاندوز داشته باشیم و کاهش روادید و عوارض خودروهای ترانزیتی بین دو کشور اتفاق بسیار مهمی است که باعث گسترش روابط بیشتر در زمینه‌های مختلف خواهد شد.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان یادآور شد: هم‌اکنون 538 شرکت ایرانی در کشور جمهوری آذربایجان فعالیت دارند.

مصطفی‌اف با اشاره به سرمایه‌گذاری 17 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران تجاری در جمهوری آذربایجان افزود: بخش قابل توجهی از این سرمایه‌گذاری که حدود 6 میلیارد دلار است در حوزه نفت است و توسعه روابط کشور را در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و خدمات پیگیری می‌کنیم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

کارخانه خودروسازی طرف ایرانی در آذربایجان به سود دهی مطلوب رسیده است

۲۴۰ واحد تولیدی راکد و نیمه‌‌راکد اردبیل به چرخه تولید بازگشتند‌

پروژه مسکن مهر در ۷۵۰ شهر کشور به اتمام رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha