یادداشت/ مهدی شکیبایی

همه برای فلسطین در تهران

همه برای فلسطین در تهران

به گزارش سراج24،مهدی شکیبایی مدیرعامل خبرگزاری قدس یادداشتی را به مناسبت برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در تهران نوشت.

متن کامل این یادداشت بدین شرح است:

ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در حالی در تهران برگزار می‌شود که نمایندگانی از حدود 80 کشور جهان در آن شرکت می‌کنند. این اجلاس در زمانی برگزار می‌شود که فلسطین، غرب آسیا و عرصه بین‌المللی تحولات جدیدی را تجربه می‌کنند. 

از این حیث حضور نزدیک به هزار نفر از نخبگان جهان و خصوصا نخبگان جهان اسلام در تهران اهمیت ویژه دارد و در واقع دارای پیامی هم برای ملت فلسطین و هم جهان اسلام و هم نظام بین‌الملل است.

- جامعه فلسطینی از زمان قرارداد اسلو در سال 1993 وارد فضای 2 قطبی شده و در حال حاضر این شرایط به شدت تشدید شده است.

سازمان ازادی بخش فلسطین (ساف) که باید بعد از اسلو و تاسیس سلطه فلسطینی، از آن با عنوان سلطه فلسطینی یاد کرد، در مسیر سازش و تسلیم به دشمن اشغالگر حرکت کرده و مانند پلیس رژیم صهیونیستی علیه مقاومت ضد صهیونیستی فعال شده است.

در دیگر سو هم گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین قرار دارند که آنها نیز اولویت‌شان که باید تشدید مقاومت علیه اشغالگران تا آزادی سرزمین اشغال شده خویش باشد، به مطالبات دیگری تنزل یافته است. حال آنکه هیچ مطالبه‌ای نباید اولویت آزاد سازی فلسطین را تحت شعاع قرار دهد.

- منطقه نیز با شروع بحران تروریستی – تکفیری در سوریه وارد مرحله جدیدی شد که اولویت فلسطین را به حاشیه راند.

هر چند ملت و دولت ایران چونان همیشه، فلسطین را به عنوان اولویت حفظ کردند و در کنار آن مردم و دولت مقاوم سوریه را در برابر جنگ تکفیری – تروریستی تنها نگذاشتند.

- اما رژیم صهیونیستی از فرصت «فتنه تکفیری – وهابی» نهایت بهره‌برداری را انجام داد:

پیگیری برنامه‌های غصب زمین‌های فلسطین از طریق تشدید شهرک سازی، تشدید تجاوزات به مسجد الاقصی با هدف نهایی کردن سیاست اشغال و تخریب آن و جایگزین کردن هیکل موهوم مدعایی خویش، تسریع برنامه یهودی سازی بیت‌المقدس، تقویت وتجهیز ارتش صهیونیستی جهت یکسره سازی مقاومت در فلسطین و منطقه که تحمیل دو جنگ سال‌های 2012 و 2014 به غزه در این چارچوب انجام شد.

- دولت‌های عربی نیز که هنوز از جاهلیت تاریخی پا بیرون ننهاده اند، از یک سو، میلیاردها دلار ثروت امت اسلامی را می‌بایست در خدمت مهمترین ارمان امت اسلام یعنی آزاد سازی فلسطین هزینه شود، صرف خرید تجهیزات نظامی کردند و آنها را علیه امت اسلامی در بحرین، سوریه، عراق و یمن به کار گرفتند و از این طریق هزینه‌های زیادی را به جهان اسلام تحمیل کردند و تقریبا زیرساخت‌های سوریه و عراق و یمن که می‌توانست در خدمت ارمان فلسطین قرار گیرد از بین برده‌اند.

از سوی دیگر با بازی در نقشی که استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل برای آنها تعریف کرده‌اند، دشمنی با ایران را جایگزین دشمنی با اسرائیل ساخته و شتابان به سمت آشکار سازی عادی سازی روابط با دشمن اصلی امت اسلام یعنی رژیم صهیونیستی حرکت کرده‌اند و در حال حاضر به عنوان پیمانکار این رژیم در مدیریت فتنه قومی – مذهبی در جهان اسلام فعال هستند.

- دولت ترکیه که همواره سودای پیوستن به اتحادیه اروپا و پذیرش آن در بلوک غرب دارد، تقویت همکاری با اسرائیل و بازی در نقشی که غرب برایش تعریف می‌کرد را راهی برای تحقق آن می‌دانست، از آن سودا در نیامده سرگرم سودای تجدید امپراطوری عثمانی شده است و در فتنه تروریستی وهابی – تکفیری نقش فعالی را بر عهده گرفته است و علی رغم همه هزینه‌هایی که ملت ترکیه در این بازی خطرناک دولت شان پرداخته‌اند، عبرت نگرفته و ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا را فرصتی برای نیل به اهداف توهمی خود می‌داند.

در چنین شرایطی است که ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران برگزار می‌شود. هدف اصلی و مهم این کنفرانس بازگرداندن فلسطین به اولویت اصلی جهان اسلام است.

همه آمده‌اند تا اعلام کنند فلسطین گرانیگاه جهان اسلام است و اینکه اگر تن جهان اسلام در فتنه تروریستی رنجور است و اگر استقرار صلح و امنیت در جهان به مخاطره افتاده است اعلام کنند که برون رفت از این وضعیت ریشه در درمان قضیه اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین دارد.

ریشه این ناخوشی‌ها در قرار گرفتن غده سرطانی و دمل چرکینی به نام اسراییل در پیکره جهان اسلام است. 

از این رو تا فلسطینی‌ها به حقوقشان نرسند و درمان درد آنان اولویت دنیای اسلام نشود اتفاقی نخواهد افتاد. زیرا ریشه همه این ناامنی‌ها در اشغال غیر قانونی سرزمین فلسطین و تاسیس دولتی نامشروع در آن است که به عنوان پادگان نظامی جریان سلطه عمل می‌کند و باید ریشه این ناامنی خشکیده شود و تنها راه آن هم حمایت همه جانبه از انتفاضه فلسطین است.

انتفاضه جوانان مومن فلسطینی که مظلومانه با امکانات محدود خویش برای بازگشت عزت به جهان اسلام شروع کرده‌اند و اینک فصل انتخاب امت است که برگزیند؛ عزت یا ذلت.

 

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

غافلگیری برجامی: همراهی تلویحی ترامپ با ابتکار مکرون+ فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha