تعرفه واردات ۸ کالای اساسی ۵ تا ۵۰ درصد کاهش یافت + سند

تعرفه واردات ۸ کالای اساسی ۵ تا ۵۰ درصد کاهش یافت + سند

به گزارش سراج24، در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، هیئت وزیران در جلسه 95/10/25 به پیشنهاد معاونت اجرایی رئیس جمهور و به استناد اصل 138 قانون اساسی نرخ تعرفه واردات کالاهای اساسی حساس و ضروری را تغییر داد و با این کار زمینه "باز شدن دروازه واردت کالاهای اساسی" به کشور را فراهم آورد.

بر  اساس تصویب هیئت وزیران، نرخ انواع برنج سفید و قهوه‌ای از حقوق ورودی 32 درصد به 5 درصد، کره از 20 درصد به 5 درصد، گوشت قرمز گوسفندی از 26 درصد به 5 درصد، لپه از 15 درصد به 10 درصد، لوبیای قرمز از 10 درصد به 5 درصد، لوبیای چیتی از 32 درصد به 5 درصد، لوبیای چشم بلبلی از 55 درصد به 5 درصد و موز از 26 درصد به 5 درصد کاهش یافت.

بنابراین گزارش وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت باید میزان ثبت سفارش واردات برنج تا پایان سال را کنترل کرده و اقدامات لازم را به عمل آورد تا از ورود غیرمتعارف این محصول به کشور خودداری شود.

گفتنی است که بر اساس نامه  اسحاق جهانگیری به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه، معاونت اجرایی و بانک مرکزی این تصویب‌نامه از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجراست.

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

دخل و خرج مردم یکسان نیست و حذف صفر از پول ملی تاثیری نخواهد گذاشت/ حمایت از تولیدکنندگان راهکار برون‌رفت از این شرایط است

اختصاص ارز نیما بر واردات گوشت تاثیری نداشته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha