امدادرسانی همچنان ادامه دارد،

گزارشی از ۲۵ ساعت عملیات پیچیده امداد و نجات در محل حادثه پلاسکو

گزارشی از ۲۵ ساعت عملیات پیچیده امداد و نجات در محل حادثه پلاسکو

به گزارش سراج24، که از ابتدای حادثه و شب گذشته تاکنون در محل حادثه حضور داشته، گزارش داد: با گذشت نزدیک به 25 ساعت از حادثه حریق ساختمان پلاسکو امدادرسانان در تلاش هستند تا آتش نشانان گرفتار شده در زیر آوار این ساختمان را نجات دهند.

براساس آخرین اخبار منتشر شده هنوز دسترسی نیروهای امداد و نجات به افراد محبوس در طبقات زیرین ساختمان پلاسکو رخ نداده و سناریوهای طراحی شده برای نقب زدن و حفر تونل از ساختمان‌های مجاوز به طبقه زیرین این ساختمان اثربخش نبوده است.

تاکنون هنوز هیچ جسدی از زیر آوار بیرون کشیده نشده و اطلاع درستی از مفقودشدن آتش نشان ها در دست نیست.

مشکل اصلی که باعث کند شدن اجرای عملیات امداد و نجات شده است، سازه چند صدتنی فلزی نمای ساختمان پلاسکو است که پس از ریزش این ساختمان به هم پیچیده و کار امداد رسانی را سخت و پیچیده کرده است.

به دنبال انتقال خودروهای سنگین امداد، چنگک های مکانیکی بزرگ و خودروهای قیچی کننده قطعات فلزی، از شب گذشته در صحنه حادثه، اجرای خارج کردن نمای فلزی ساختمان سرعت بیشتری گرفته ولی هنوز بخش زیادی از نمای فلزی مانع پیشروی امدادگران است.

البته به دنبال تلاش‌های انجام شده یک قطعه بزرگ سازه فلزی از روی آوارهای این ساختمان برداشته شد و امدادگران همچنان طی حدود 20 ساعت گذشته در حال آواربرداری این ساختمان و نجات محبوس شدگان هستند.

البته از گفته شهردار و سخنگوی آتش نشانی پیداست که احتمالا باید منتظر خبرهای ناخوشی از به شهادت رسیدن تعدادی از آتش نشانان باشیم ولی هنوز هیچ خبر موثقی مبنی بر شهادت آتش ننشانان در دست نیست.

براساس این گزارش آتش فروخفته در قسمت‌های زیرین ساختمان باعث شده تا هر لحظه با برداشتن قسمتی از نما، شاهد زبانه کشیدن شعله‌های آتش و به هوا بلند شدن دود غلیظ سفیدرنگ در محل حادثه باشیم که آتش نشانان در تلاشند تا با مهار حریق‌های کوچک زیرآوار، اجرای عملیات آوار برداری را تسریع کنند.

همچنین از ساعات اولیه ریزش این ساختمان سگ‌های زنده یاب پلیس و سازمان امداد و نجات هلال احمر در محل حادثه حاضر شدند و نیروهای امدادی با بهره مندی از این سگ‌ها و همچنین تجهیزات الکترونیکی زنده یاب در تلاشند تا اطلاعی از محل احتمالی محبوس شدگان در زیر آوار حاصل کنند.

اخبار مرتبط

آتش سوزی مرگبار در خیابان آیت الله کاشانی

فوت یک نفر در اثر سقوط از ارتفاعات درکه

نمایشگاه بهاره تهرانسر در آتش سوخت

0 نظر

ارسال نظر

capcha