سرپرست سازمان حج و زیارت:

حمایت سازمان حج و زیارت از کارگزاران زیارتی/ آزادبرها حقوق زائران را تضییع می‌کنند/ به دنبال ارتقای کیفیت هستیم

حمایت سازمان حج و زیارت از کارگزاران زیارتی/ آزادبرها حقوق زائران را تضییع می‌کنند/ به دنبال ارتقای کیفیت هستیم

به گزارش سراج24،هیئت مدیره انجمن صنفی زیارتی صبح شنبه 18 دی ماه با حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی زیارتی در دیدار سرپرست سازمان حج و زیارت، به بیان مسائل دفاتر و شرکت‌های زیارتی و گلایه از حضور گسترده مجموعه‌های غیر مجاز (آزادبر) در عرصه عتبات پرداخت و پیشنهادهای انجمن را جهت ارتقای سطح تعامل و همکاری ضابطه‌مند با سازمان حج و زیارت ارائه کرد.

«حمید محمدی» در این دیدار گفت: بارها اعلام کرده‌ایم در حالی که 2300 دفتر زیارتی مجاز در سراسر کشور در امر زیارت فعالیت دارند، چرا در حوزه سفرهای عتبات عده‌ای فاقد مجوز و خارج از چارچوب و ضوابط قانونی بصورت متفرقه ورود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در واقع این افراد حق دفاتر زیارتی را تضییع می‌کنند، افزود: از این رو سازمان حج و زیارت در دفاع و حمایت از حقوق کارگزاران خود و دفاتر زیارتی احساس وظیفه می‌کند و از هر طریق قانونی ممکن فضای کسب و کار سالم را برای دفاتر مجاز ایجاد و تقویت خواهد کرد.

سرپرست سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: طبیعی است در کنار اقدامات قانونی و برخوردهای سلبی نسبت به فعالیت مجموعه‌های غیر مجاز در عرصه عتبات، سازمان حج و زیارت هم سعی خواهد کرد با ارتقای کیفیت خدمات و رسیدگی بیشتر به زوار عزیز عتبات و کاهش هزینه‌های سفر، ظرفیت و توان رقابت بخش مجاز زیارتی را در قبال فعالان غیر مجاز افزایش دهد تا زائرین با اطمینان خاطر بیشتری به سفر مشرف شوند.

محمدی اظهار داشت: عمده گروه‌هایی که خارج از ضابطه اقدام به اعزام زائر می‌کنند، به نوعی خدمات را تنزل می‌دهند و یا در طول سفر بابت بخش‌هایی از خدمات وجوه نقد اخذ می‌کند این در حالی است که در زمان ثبت نام اشاره‌ای به این موضوع نکرد‌ه‌‌اند.

سرپرست سازمان حج و زیارت بیان کرد: شرکت شمسا نیز گروه‌هایی را با خدمات متنوع و با قیمت‌های نسبتاً ارزانتری تعریف کرده است، با این هدف که انواع تقاضاهای هموطنان را پوشش بدهد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی زیارتی نیز در این دیدار رئوس خواسته‌های این صنف را بیان کرد و گفت: دفاتر زیارتی برای فعالیت مستقل و در چارچوب ضوابط و مقررات سازمان حج و زیارت آمادگی کامل دارند و با وجود تمام فشارهایی که روی دفاتر زیارتی وجود دارد، قانونمندی دفاتر در راستای رعایت حقوق زائران و عدم همکاری با گروه‌های غیر مجاز همواره مورد تاکید است.

وی در این دیدار تأکید کرد: از شرکت‌های مرکزی کارگزاران در استان‌ها می‌خواهیم در توزیع سهمیه اعزام عتبات میان دفاتر زیارتی انصاف را رعایت کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی زیارتی در این گفت‌وگو هماهنگی جهت اعطای وام عتبات توسط بانک‌های عامل را از سرپرست سازمان حج و زیارت درخواست کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

اسکان زائران حج 98 در مکه و مدینه چگونه خواهد بود؟

کیفیت مدارس ایرانی خارج از کشور مناسب نیست

3100 دلار؛ هزینه "حج تمتع" برای هر زائر ایرانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha