فلسطین الیوم بررسی کرد

نبرد اطلاعاتی موساد و مقاومت در فلسطین/ اثبات توان مقاومت در جنگ ذهن‌ها با صهیونیست‌ها

نبرد اطلاعاتی موساد و مقاومت در فلسطین/ اثبات توان مقاومت در جنگ ذهن‌ها با صهیونیست‌ها

به گزارش سراج24 ، فلسطین الیوم در گزارشی به بررسی اقدامات سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد» و مبارزه مقاومت فلسطین با آن پرداخته است.

فلسطین الیوم در همین رابطه می نویسد:‌ پس از یگان هوایی،‌ زمینی و دریایی، جاسوسی کردن یگان و سلاح چهارم اشغالگران صهیونیست و عامل موفقیت آنها در کشتار افراد و شخصیت‌ها در سرزمین های اشغالی فلسطین محسوب می شود. این یگان بدون توجه به موقعیت جغرافیایی و پیچیدگی های آن، از قدیم تا برهه کنونی به ترورهای خود ادامه می دهد. همین موضوع نیز موجب می شود که صهیونیست ها با سهولت بیشتری به اهداف خود دست یابند.

صهیونیست ها از طریق مزدوران خود و  با همکاری با دستگاه های اطلاعاتی در تمامی کشورهای عربی، از وضعیت سخت اقتصادی که شهروندان عرب با آن دست و پنجه نرم می کنند، استفاده کرده و به صورت مخفیانه و در قالب شرکت های تجاری، صنعتی و گردشگری وارد این کشورها می شوند. موساد روش هایی را برای جذب مزدور از میان اعراب و مسلمانان به کار می گیرد که آخرین نمونه آن نیز فراخوان این دستگاه اطلاعاتی در شبکه های اجتماعی با هدف جذب نیرو به ویژه از میان زنان بوده است.

اشغالگران در صدد هستند تا از تمام ضعف ها و روزنه های موجود در میان جوامع عربی به ویژه شکاف های اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی در میان برخی از شهروندان عرب بهره ببرند.

جذب جاسوس توسط صهیونیست ها فقط به نوار غزه، کرانه باختری، لبنان و سوریه محدود نمی شود بلکه سراسر جهان به ویژه تمامی کشورهای عربی را شامل می شود و به همین دلیل ترور مهندس «محمد الزواری» توسط عناصر موساد در تونس صورت گرفت. موساد بر روی عناصر و نیروهای زن تمرکز دارد. زیرا زنان قادر به انجام ماموریت های بسیاری هستند که مردان امکان آن را ندارند. زنان می توانند بدون ایجاد مسأله امنیتی به برخی از شخصیت ها نزدیک شوند.

شبکه های اجتماعی در مقایسه با رسانه های قدیمی مخاطبان بیشتری را در بر می گیرند و به همین دلیل نیز موساد اقدام به جذب نیرو از طریق شبکه های اجتماعی کرده است. همچنین جوانان عربی در وهله نخست از شبکه های اجتماعی برای برقراری روابط و بررسی مسائل استفاده می کنند. اسرائیل از همان ابتدای اشغال فلسطین در صدد نفوذ به نوار غزه به شیوه های مختلف بوده است. این در حالی است که مقاومت فلسطین نقشه های سرویس اطلاعاتی موساد و شاباک را در زمینه های مختلف ناکام گذاشته و تعداد زیادی از عناصر و مزدوران اسرائیلی را بازداشت کرده است.

مقاومت فلسطین طرح ها و برنامه های خود را به صورت مخفیانه و در سطح امنیتی بالا پیش می برد و در جنگ سال 2014 میلادی با صهیونیست ها نیز موفق شد که عملیات نظامی خود را پشت خطوط دشمن اسرائیلی اجرایی کند و علاوه بر به هلاکت رساندن شماری از نظامیان صهیونیست، تعدادی از آنها را نیز به اسارت گرفت؛ در همین زمینه رزمندگان مقاومت «جلعاد شالیط» نظامی اسرائیلی را در سال 2006 میلادی اسیر کردند و وی را سال ها مخفی کرده بودند. همچنین تلاش های صهیونیست ها در طول این سال ها برای دستیابی به این نظامی اسرائیلی ناکام ماند. این موضوعات بیانگر این است که بلاشک مقاومت فلسطین موفق شده است سازمان امنیتی صهیونیست ها را هدف قرار دهد و به آن آسیب وارد کند. در همین رابطه باید یادآور شد که مقاومت در نواز غزه توانست با نفوذ به هزاران حساب اسرائیلی از جمله حساب افسران عالیرتبه در ارتش رژیم صهیونیستی، این رژیم را مورد هجوم امنیتی گسترده‌ای قرار دهد. مقاومت فلسطین همچنین توانست به حساب وزرات جنگ رژیم اسرائیل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم نفوذ کند. همه این رویدادها و دستاوردها نشان می دهد که توان و قدرت مقاومت در نبرد مغزها و ذهن ها با صهیونیستها افزایش یافته و این موضوع را اثبات کرده اند.

نکته حائز اهمیت جاسوسی برای رژیم صهیونیستی است که باید جامعه عربی را از این آفت مصون نگه داشت. حفظ اعضای جامعه از همکاری و جاسوسی برای دشمنان خارجی نیازمند احساس مسئولیت تمامی اعضای یک جامعه است. تمامی نهادها مانند دانشگاه، خانواده، مدرسه و مراکز آموزشی باید با ارائه راهنمایی های لازم در این باره به مردم و اعضای جامعه کمک کنند. همچنین نیروهای امنیتی نیز باید مزدوران را مورد پیگرد قرار داده و نقشه های دشمنان را ناکام بگذارند. از سوی دیگر باید با اقدامات فرهنگی و آگاهی بخشی، شهروندان را نسبت به روش های موساد برای جذب مزدور روشن و هوشیار کرد. مقاومت فلسطین در نواز غزه اقدامات خوبی را در این راستا انجام داده است و رسانه های جدید نیز در راستای آگاه کردن شهروندان نقش مهمی دارند.

موساد که یکی از دستگاه های اطلاعاتی صهیونیست ها محسوب می شود، خارج از سرزمین های اشغالی فلسطین فعالیت می کند. از جمله مهم ترین اقدامات صهیونیست ها ترور مهندس «الزواری» در اواخر سال 2016 میلادی در تونس، ترور «عمر النایف» در مرکز سفارت فلسطین در بلغارستان در ابتدای سال 2016 میلادی، ترور «محمود المبحوح» از فرماندهان گردان های القسام و عضو ارشد حماس در سال 2010 میلادی در دبی و ترور «عماد مغنیه» فرمانده ارشد حزب الله لبنان در آغاز سال 2008 میلادی در سوریه بوده است.

اخیرا و در هفته گذشته سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) در پایگاه رسمی خود اعلام کرد که از همه کشورها به ویژه کشورهای عربی و ایران جاسوس جذب می‌کند.

موساد در بخش های عملیاتی، اطلاعاتی و تکنولوژی اقدام به جذب جاسوس می کند و در خصوص بخش عملیاتی نیز تصریح کرده است که جاسوس ها باید دارای شجاعت،‌ پختگی و خلاقیت باشند و به ماموریت های برون مرزی و غیرعادی تمایل داشته باشند.

تامیر باردو رئیس موساد در همین ارتباط اعلام کرده است: فعالیت های این سازمان بر تکنولوژی پیشرفته متمرکز است اما عناصر موساد عامل موفقیت آن هستند.

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha