یک حاشیه کوتاه از صحن علنی مجلس/

ماجرای «ماهاتیر محمد» برای حل اختلاف وزرا/ لاریجانی:پیشنهادتان این است سران قوا را در اتاقی بگذاریم تا مشکلات حل شود!

ماجرای «ماهاتیر محمد» برای حل اختلاف وزرا/ لاریجانی:پیشنهادتان این است سران قوا را در اتاقی بگذاریم تا مشکلات حل شود!

به گزارش سراج24،مصطفی کواکبیان نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان و در جریان بررسی پیشنهاد غلامرضا تاجگردون مبنی بر انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت در لایحه برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: اگر در دولت اختلافی وجود دارد باید خودشان حل کنند و آن را به زمین مجلس نیاورند، چرا ما در این دعوا در مقابل قشر کارگری تأمین اجتماعی یا قشر نخبه و پزشک قرار گیریم.

وی با بیان اینکه رأی به این پیشنهاد به معنای قرار دادن مجلس در مقابل کارگران است، افزود: «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی در اختلافی که میان وزرایش وجود داشت، یک روز 2 وزیر را در اتاق قرار داد و گفت هر وقت مشکل‌تان را حل کردید، بیرون بیایید.

در ادامه این جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به کواکبیان گفت: پیشنهاد شما این است که سران قوا را در اتاقی بگذاریم تا مشکلات حل شود!

در جریان این اظهارات مصطفی کواکبیان، سهیلا جلودارزاده نماینده تهران در مجلس که از نمایندگان کارگری پارلمان است، همراه با تعدادی از وکلای ملت با صدای بلند بحث می کرد تا جایی که این بحث به دعوا کشیده شد و صحن علنی خانه ملت برای دقایقی بسیار شلوغ بود و نمایندگان دولت در میان صندلی‌های نمایندگان در حال رایزنی با وکلای ملت بودند.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس از نمایندگان دولت خواست در صندلی‌های خود مستقر شوند و مجلس را دعوت به آرامش کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

افتتاح نمایشگاه «مردان خدا» در مجلس با حضور وزیر دفاع

0 نظر

ارسال نظر

capcha