ماهیار چرمچی عنوان کرد

حمایت از گورخواب‌ها با فروش آثار هنری/ از اهالی سیاست آبی گرم نمی‌شود

حمایت از گورخواب‌ها با فروش آثار هنری/ از اهالی سیاست آبی گرم نمی‌شود

به گزارش سراج24،ماهیار چرمچی در نشست خبری نمایشگاه عکس «زمستان ... است» اظهار داشت: با توجه بر اینکه انتظار بود تا در این نمایشگاه تصاویری غمگین و توجه به مسئله جدید گورخواب‌ها داشته باشد، اما در این تصاویر همگی از قانون زیبایی و شاد بودن استفاده شده است؛ ما برای آنکه درد را کم کنیم، نیازی بر فروش درد ندیدیم و بر این باور رسیدیم که با فروش زیبایی باید درد را کم کرد.

وی با اشاره بر نام نمایشگاه، عنوان کرد: سه نقطه میان اسم نمایشگاه، جای خالی است که می‌توان بین آن هر کلمه‌ای را گذاشت و می‌توان گفت زمستان سرد است، زمستان زیبا است؛ این اسم براساس موضوع کارها انتخاب نشده اما همگی یک هدف را دنبال می‌کنند و آن تنها حمایت از بی‌سرپناهان در زمستان است.

برگزار کننده این نمایشگاه در ادامه صحبت‌های خود با تاکید براینکه این نمایشگاه پیش از داستان گورخواب ها کلید خورده است، خاطرنشان کرد: به صورت ناخودآگاه آنها نیز نفع خواهند برد چراکه عده ای از همان بی سرپناهان هستند؛ ما پیش از این ماجرا براین باور رسیده بودیم که از سیاست مداران آبی گرم نمی شود و ما باید از هنرمندان کمک بگیریم و در حمایت از این افراد هنرمندان را وارد صحنه کردیم.

او ادامه داد: تا این لحظه به منظور خود رسیده ایم و قرار براین است تا در ابعاد گسترده تر و نگاهی هنرمندانه تر این نمایشگاه ادامه پیدا خواهد کرد.

یلدا جمالی دیگر برگزار کننده این نمایشگاه نیز گفت: آفرینش هنر از ابتدا به نیت تسکین بوده و خیریه بهترین نماد همدلی و همزبانی اجتماعی هست و چه خوب که ترکیب این دو دستی باشد برای نجات جان یک انسان، اساس شکل‌گیری این نمایشگاه، همدلی بود که به بهترین شکل هم با ما همیاری شد.

میترا تیموری مدیر گالری نگر نیز با اشاره براینکه برگزاری نمایشگاه های خیریه از ابتدا جزئی از سیاس‌ های این گالری بوده است، بیان کرد: این گالری از ابتدای تاسیس تاکنون به صورت ادواری میزبان هنرمندانی بوده است که عواید فروش آثارشان را به نفع نیازمندان جامعه اختصاص داده اند؛ و باید بگوییم که مجددا از هرگونه حرکت مشابه این نمایشگاه نیز استقبال خواهیم کرد.

نمایشگاه عکس «زمستان ... است» از 10 تا 15 دی ماه همه روزه از ساعت 16 تا 21 در نشانی قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33 قابل بازدید برای علاقمندان خواهد بود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ایجاد شرایط یکسان برای همه سینماگران؛ انتظار فعالان این حوزه از مسئولین

برداشت| کرونا به سینما رسید!

فیلم| هالیوود و آخرالزمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha