آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

الحمدلله برخی مسئولان که فریب وزیر خارجه آمریکا را خوردند عذرخواهی کردند/ حامیان تروریست‌ها پیروزی حلب را ببینند و از غصه بمیرند

الحمدلله برخی مسئولان که فریب وزیر خارجه آمریکا را خوردند عذرخواهی کردند/ حامیان تروریست‌ها پیروزی حلب را ببینند و از غصه بمیرند

به گزارش سراج24،آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پایتخت اظهار داشت: بی‌شک 9 دی یکی از ایام‌الله است. روز 9 دی روز تجدید پیوند ملت با ولایت است، روز وحدت امت حول محور ولی امر است. روز به خاک مالیدن پوزه استکبار و عواملش و بیداری عده‌ای پس از گول خوردن است.

وی افزود: 9 دی روزی است که مردم نشان دادند که به قرآن وفا دارند. در صحنه‌های حمایت از انقلاب حضور به موقع دارند و نشان دادند خطرشناس هستند و برای دفع خطر تصمیم می‌گیرند. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه دشمن خارجی امید پیدا کرده بود که می‌تواند به نظام مقتدر اسلامی ایران ضربه بزند، گفت: قدرت‌طلبان داخلی هم مغرور شده بودند و تقلب در انتخابات را پرچم حملات ناجوانمردانه و وحشیانه خود قرار داده بودند. 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اینان 8 ماه در کشور به افساد پرداختند و مردم پس از 8 ماه صبر و خون دل خوردن به خیابان‌ها ریختند و محشری به پا کردند و فتنه را با بصیرت خود خاموش کردند. 

وی با بیان اینکه بصیرت به معنای تشخیص توطئه دشمن، بیداری، آگاهی، تصمیم درست، حضور به موقع و اقدام قاطع است، گفت: بصیرت پیوسته مورد تاکید مقام معظم رهبری است، این بصیرت در 9 دی خود را نشان داد. در راهپیمایی 9 دی افراد فراوانی بودند که گول تبلیغات سران فتنه را خورده بودند. اما بیدار شدند و فریاد مرگ بر فتنه‌گران را سر دادند. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به این موضوع که کسانی به آتش فتنه دامن زدند که سوابق خوبی در انقلاب داشتند،‌ گفت: همین امر خطر را دوچندان کرد و ناآگاهان را فریب داد. به همین دلیل فتنه درون از جنگ برون با دشمن خطرناک‌تر است. مگر اصحاب فتنه نمی‌شنیدند که تبلیغات دشمن همراه آنان است و مگر نمی‌دیدند آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس خائن مردم را به ریختن به خیابان‌ها تشویق می‌کند! 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: معمولا در فتنه‌ها حق و باطل ممزوج می‌شود و فتنه‌گران نمودی از حق ارائه می‌دهند تا مردم را به خود جذب کنند اما در این فتنه هیچ حقی دیده نمی‌شود و هر چه بود باطل بود. به همین دلیل به سرعت رسوا شدند و به هدف نرسیدند.

وی خاطرنشان کرد: در این فتنه به اسلام، احکام اسلام، به روزه و ماه رمضان، به امام و رهبری و از همه بالاتر به امام حسین(ع) جسارت شد. کاری که در ایران سابقه ندارد. یهود و نصارا و آتش‌پرست هم این کار را نکردند. به مردم خوبم می‌گویم در اینجا به امر بصیرت که مورد تاکید رهبری است، اهمیت دهید. کما اینکه در 9 دی دادید. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اضافه کرد: نبود بصیرت بنی‌اسرائیل را پس از عمری توحید و خداشناسی، گوساله‌پرست کرد و به دست سامری گمراه نمود. فتنه جنگ جمل و نهروان را به وجود آورد. باید این فتنه‌ها، این جنگ جمل و نهروان و این گوساله‌پرستی‌ها پیوسته در جلوی چشم ما باشد. 

امام جمعه موقت تهران پیرامون نقض برجام از سوی طرف مقابل گفت: مقام معظم رهبری از همان روز اول می‌فرمودند که من خوشبین نیستم. چرا مسئولین این سخن را جدی نگرفتند. رهبری فرمودند آمریکا دشمن است و به دشمن نباید اعتماد کرد. او فریب می‌دهد، تعهد می‌کند اما در وقت عمل عهدشکنی می‌کند. این امر برای مسئولین ما درس باشد. 

وی ادامه داد: بحمدالله بعضی مسئولین رسما عذرخواهی کردند و گفتند که فریب وزیر امور خارجه آمریکا را خوردیم. انشاءالله دیگر مسئولی در نظام ما نباشد که فریب آمریکا را بخورد و مسئولی نباشد که به آمریکا امید داشته باشد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ مسئولی نباشد که به آمریکا هنوز دل بسته باشد. 

وی پیرامون حل مشکلات داخلی کشور گفت: باید به درون توجه کرد. امکانات فراوانی در کشور است چرا باید جوانان ما بیکار بمانند؟ چرا جوانان به کار گرفته نمی‌شوند؟ ما با بهره‌گیری از امکانات فراوان می‌توانیم مشکلات اقتصادی را خودمان حل کنیم. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تعطیلی کارخانه‌های تولیدی را فاجعه خواند و گفت: این حکومت امانتی در دست شماست. آقایان مسئله بیکاری و اشتغال جوانان را جدی بگیرید. توجه به قشرهای آسیب‌پذیر را سرلوحه اقدامات‌تان قرار دهید. 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: رژیم آل‌خلیفه و آل‌سعود شرمشان باد. تا چه زمانی این همه ظلم، بستن آب بر روی شیعیان، حمله ددمنشانه و کشتن کودکان و زنان؟ 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی افزود: ای غافلین و ای از خدا بی‌خبران حکومت ممکن است با کفر بماند اما با ظلم نمی‌ماند. این حکومت رو به زوال است و همین حالا خود را نابود شده ببینید و به خود آیید که البته به خود نخواهید آمد. 

وی با تبریک پیروزی جبهه مقاومت در حلب سوریه گفت: این فقط یک پیروزی نظامی نیست. بلکه پیروزی اسلام بر کفر و حق بر باطل است. حامیان تروریسم به ویژه آل‌سعود این پیروزی را ببینند و از غصه بمیرند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

انفجار خشونت در تظاهرات‌های آمریکا/حمله به معترضان با خودرو

0 نظر

ارسال نظر

capcha